Blanco

blanco_logo

Приземје

t: 02 3094 440

m:  078 30 99 71

e-mail:  blanco.citymall@rgb.co.rs

Blanco

Доаѓа пролет во BLANCO со новата колекција од пастелни бои, енергични принтови и комбинации од црно и бело. 

Пролетта ја гледаме во нежните минт и розеви тонови и цитрус принтовите.

blanco02blanco01

Црната боја е присутна во совршено скроените блејзери, широките панталони и молив сукњи.

За вашиот дневен и вечерен изглед преовладуваат маички, долги фустани и блузи кои даваат ведрина и движење.

Кројот на блузите, панталоните и сукњите е беспрекорен и не носи назад во деновите кога да изгледаш стилски беше задолжително. Црната и бела боја играат важна улога во колекцијата но полека ја препуштаат нивната положба на понежните бои. Присутни се и темната сина боја и сиви нијанси како и секогаш неопходниот џинс. Додатоците го комплетираат изгледот на колекцијата особено двобојните чевли кои не носат во златната ера на 30те години.

Пишете ни

Вашата порака ни значи, пишете го Вашето мислење и испратете ни го на e-mail. Одговор на Вашиот e-mail ќе добиете во рок од 48 часа. Ви благодариме, Skopje City Mall

Sending

©2017 Skopje City Mall

Log in with your credentials

Forgot your details?