Cineplexx | Мечето Падингтон 2

Cineplexx | Мечето Падингтон 2

СОДРЖИНА Мечето Падингтон е среќно сместен со семејството Браун во Виндзор Гарденс каде што станува популарен член на заедницата ширејќи...

Ladies Night во Cineplexx!

Ladies Night во Cineplexx!

Време е за ново дружење! Придружете ни се на Ladies Night на 09. ноември (четврток) од 19:00 часот. Вие потрудете се да обезбедите добро друштво,...

Cineplexx: The Emoji Movie

Cineplexx: The Emoji Movie

СОДРЖИНА „Емотикон: Филм“ го открива тајниот свет во вашиот паметен телефон. Скриени во рамките на една апликација се наоѓа градот...

Springfield Open Day

Springfield Open Day

Не заборавајте да ја посетите денес продавницата на Springfield во Скопје Сити Мол и да го искористите попустот за сите ученици...