HAPPY WEEKEND во „Нептун” – Големи попусти и до 60 рати без камата

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

HAPPY WEEKEND акција во „Нептун” со големи попусти и до 60 рати без камата! Од 03-07 октомври, потрошувачите ќе може да купуваат по промотивни – haPPу цени со големи попусти и до 60 рати без камата со haPPy кредитот или до 24 рати без камата со кредитни картички и со синдикална продажба.

Овој викенд ќе биде исполнет со големи попусти и рати без камата! Потрошувачите може да најдат најголем избор на: телевизори, фрижидери, машини за перење, плотни, фурни, сушари, лаптопи и таблети, мобилни телефони, мали апарати за домаќинство и апарати за нега и убавина од брендовите: Beko, Samsung, LG, Huawei, Sony, Apple, Grundig, Elektrolux, Candy, Asus, Acer, Lenovo, Fuego, Bosch, Tefal, Rowenta и многу други. „Нептун” има и широка палета на услуги за своите клиенти како: лојална програма, инстант кредити, дополнителни гаранции, премиум достава, онлајн продажба, кредитна и кешбек картичка haPPy MasterCard.

Целокупната понуда за HAPPY WEEKEND може да се разгледа на https://www.neptun.mk/.

На 01.10.2019 „Нептун” ја отвори новата ПРЕМИУМ продавница во Карпош во „Скопје Сити Мол”. Новата продавница е најсовремен концепт на малопродажен објект кој на потрошувачите им овозможува ново ПРЕМИУМ купувачко искуство. Новиот ПРЕМИУМ концепт е содржаен со зони за сечиј вкус и потреби. За време на големата продажна акција HAPPY WEEKEND во новата ПРЕМИУМ продавница ќе има и дополнителни настани и промоции. Од 04-06 октомври од 18.00-22.00ч. ќе има промоција на нутрибуст за приготвување на здрави и вкусни смути напитоци. А, за гејмерите „Нептун” организира голем гејминг настан во сабота на 05-ти октомври од 11.00-16.00ч., на кој учесниците ќе се натпреваруваат во FIFA20. За финалистите е обезбеден голем гејмерски награден фонд!

Ве покануваме и вие да го искусите ПРЕМИУМ концептот на новата „Нептун” продавница!

„Нептун” најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на апарати за домаќинство, уреди за ладење и греење, телевизори, гејминг опрема, смартфони и ИТ уреди, е присутна 21 год. на македонскиот пазар преку 25 продажни салони во 21 град во Македонија и преку 80 големопродажни партнери. Со брендови во своето портфолио како Беко, LG, Samsung, Sony, Apple, Philips, Bosch, Asus, Huawei, Hitachi, Fuego и многу други, „Нептун” е позициониран како апсолутен лидер на пазарот во државава.


  •  
  •  
  •  
  •  
  •