РАЛФ ПРОТИВ ИНТЕРНЕТОТ: РАЗУРНУВАЧОТ РАЛФ 2

РАЛФ ПРОТИВ ИНТЕРНЕТОТ: РАЗУРНУВАЧОТ РАЛФ 2

СОДРЖИНА Овој пат, Венелопа и Ралф го запознаваат величествениот и простран свет на интернетот, непрегледни метрополи полни со веб-сајтови, апликации и социјални мрежи. На задачата да ја зачуваат играта на Венелопа, се поставува прашањето како ќе се снајдат двајцата во овој огромен, нов свет? Гласот на Венелопи е позајмен од Сара Силверман, додека гласот на...

10.01.201910.01.2019
Гринч семеен ден

Гринч семеен ден

24. НОЕМВРИ 2018 Овој семеен ден, од 12:00 до 15:00 часот подгответе се за голем број на интересни активности, изненадувања и забава за сите. ДЕТАЛИ Ќе украсуваме елка со лампиони кои ќе ги направите самите вие, Витаминка ќе не освежат со еден кул зелен пијалок и вкусни чоколади, а за најсреќните 2 дечиња, ќе доделиме...

21.11.201821.11.2018
Cineplexx | КОПЕЛИА, БОЉШОЈ, 2018

Cineplexx | КОПЕЛИА, БОЉШОЈ, 2018

Музика: Лео Делибе Кореографија: Сергеј Викарев Недела, 10. јуни 2018год. во 17:00ч Времетраење: 165 минути Оригинален наслов: Coppélia (Ballet), Moscow Bolshoi, 2017/2018 Почеток на филмот: 10.06.2018 Траење на филмот: 185 Минути Земја / година: RUS/2018 Жанр: Балет, Балет Режија: Leo Delibes / Sergei Vikharev Дистрибутер: Pathe Live Возрасна Категорија: Сванхилда забележува дека нејзиниот свршеник Франц е залуден од...

07.06.201807.06.2018
СОЛО: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ

СОЛО: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ

За време на една авантура во криминалното подземје, Хан Соло се сретнува со својот иден копилот Чубака и се соочува со Ландо Калрисиан години пред тој да се вклучи на Отпорот. Качете се на Милениумскиот Фалкон и патувајте до далечната галаксијата во „Соло: Приказна од војна на ѕвездите“, авантура со најомилениот подлец во галаксијата. Преку серија...

17.05.201817.05.2018
Cineplexx: Mраз

Cineplexx: Mраз

СОДРЖИНА Уште од рано детство, Надја верувала во чуда. Таа замислувала како излегува на мраз со овации од публика и го изедува својот најдобар танц. Убедена во себе, таа постанува позната лизгачка на мраз. На чекор од својот најголем успех во кариерата, Надја доживува сериозна повреда и завршува во инвалидска количка. Таа се враќа во...

09.05.201809.05.2018
Cineplexx: ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА: МЕДЕНИ ИГРИ

Cineplexx: ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА: МЕДЕНИ ИГРИ

Кога пчеличката Маја случајно ќе ја засрами кралицата на Бузтрополис, таа ќе мора да се докаже пред сите приклучувајќи се во натпреварот на „Медените игри“. Оригинален наслов: Maya the Bee: The Honey Games Почеток на филмот: 22.02.2018 Траење на филмот: 86 Минути Земја / година: DEU/2018 Жанр: Анимиран / цртан Режија: Noel Cleary, Alexs Stadermann...

12.03.201812.03.2018
„ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“, НАЈДОБРИОТ ФИЛМ НА ОВОГОДИНЕШНИТЕ ОСКАРИ ОД ОВОЈ ЧЕТВРТОК НА РЕДОВНИОТ РЕПЕРТОАР

„ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“, НАЈДОБРИОТ ФИЛМ НА ОВОГОДИНЕШНИТЕ ОСКАРИ ОД ОВОЈ ЧЕТВРТОК НА РЕДОВНИОТ РЕПЕРТОАР

„Обликот на водата“ е спиритуална бајка, сместена во Америка, во времето на Студената војна, некаде околу 1962 г. Во тајната владина лабораторија со безбедност од највисок степен каде што работи, осамената Елиса е заробена во живот во изолација. Животот на Елиса засекогаш се менува кога таа и нејзината колешка Зелда ќе откријат таен класифициран експеримент....

07.03.201807.03.2018
Великодушната и секогаш пријателски настроена Маја ни долетува овој четврток во Cineplexx

Великодушната и секогаш пријателски настроена Маја ни долетува овој четврток во Cineplexx

„Пчеличката Маја: Медени игри“ е уште една убава приказна за Маја и нејзиниот најдобар пријател Вили како и некои нови и стари пријатели од Ливадата. Кога пре- ентузијастичната Маја случајно ќе ја посрамоти кралицата на Бузтрополис, принудена е да ги обедини своите сили со тимот на бунтовници инсекти и да се натпреварува на Медените игри....

21.02.201821.02.2018
Cineplexx Black Panther

Cineplexx Black Panther

По настаните од „Капетан Америка: Граѓанска војна“, кралот Т’Чала се враќа дома во изолираната и технолошки напредна африканска нација Ваканда за да служи како нов лидер на неговата земја. Сепак, Т’Чала наскоро дознава дека е предизвикан на борба за тронот од одредени фракции во неговата сопствена земја. Кога двајца непријатели прават заговор за уништување на...

15.02.201821.02.2018
СЕМЕЈНИ ДЕНОВИ ВО CINEPLEXX

СЕМЕЈНИ ДЕНОВИ ВО CINEPLEXX

Заплови во магијата на филмскиот свет и уживај во најактуелните семејни филмови по намалена цена. Драги дечиња, мајки, таткови, баби, дедовци и сите чувари на детските соништа, ве известуваме дека организиравме одлична дружба во последната недела од зимскиот распуст со најактуелните анимирани и семејни филмови. Во периодот од 15. јануари до 21. јануари, за време на Cineplexx...

15.01.201815.01.2018
ЧЕТИРИ ФИЛМСКИ ОСТВАРУВАЊА ОВАА НЕДЕЛА ВО CINEPLEXX

ЧЕТИРИ ФИЛМСКИ ОСТВАРУВАЊА ОВАА НЕДЕЛА ВО CINEPLEXX

Драмата на шведскиот режисер Рубен Остлунд „Квадрат“. Кристијан е почитуван куратор во музеј на современа уметност, разведен, но посветен татко на две деца, кој вози електричен автомобил и поддржува добротворни цели. Негова следна изложба е „Квадратот“, инсталација што ги повикува минувачите на алтруизам, потсетувајќи ги на нивната одлука како одговорни луѓе и сограѓани. Но понекогаш...

20.12.201720.12.2017
„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ денес во Cineplexx

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ денес во Cineplexx

НАЈПОЗНАТАТА САГА НА СВЕТОТ ПРОДОЛЖУВА Најпознатата сага конечно продолжува! Од 14. декември започнува со прикажување новата епизода на „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“. Режисерската палка овој пат ја превзеде Рајан Џонсон, а зад музиката и понатаму се потпишува познатиот Џон Вилијамс. Од актерските имиња повторно ги гледаме Дејзи Ридли во насловната улога, Кери Фишер и...

13.12.201721.02.2018
  • 1
  • 2