Levi’s есен/зима 2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

За есен/зима 2018 инспирацијата  за колекцијата надоаѓа од Social Club, групација на бунтовници, специфични личности, поразлични од останатите, личности кои нè учат на поинаков начин на размислување. И колекцијата на Levi’s претставува микс од различности: модата од 90-тите, влијанието на Источниот и Западниот брег, светли бои, спортски дезени, и сето тоа сплотено во добро препознатливата тексас класика.

Дел од моделите за новата сезона на брендот ги претставува познатата манекенка Лили Алдриџ, која е соработник на Levi’s веќе неколку сезони. Нови изненадувања за интересни соработки следуваат, затоа следете го Levi’s и бидете дел од овој легендарен клуб.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

Image may contain: people standingImage may contain: shoes

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: people standing


  •  
  •  
  •  
  •  
  •