5 STAR STORE (GANT, POLO RALPH LAUREN, BARBOUR, NAPAPIJRI)

5 STAR STORE (GANT, POLO RALPH LAUREN, BARBOUR, NAPAPIJRI)

Модната марка GANT претставува животен стил кој е комбинација од Американска опуштеност и Европска елеганција. Вредностите на компанијата се основани врз автентичноста што ја носи со себе источно-Американското културно наследство датирајки од самото основање на компанијата во 1949 год. Одтогаш па до денес компанијата се има развиено во вистински глобален бренд. Ralph Lauren е Американска...

A1 продажен салон

A1 продажен салон

Компанијата А1 Македонија е член на А1 Телеком Австрија Групацијата, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија во Централна и Источна Европа кој работи во седум држави и обезбедува услуги на над 25 милиони корисници. На македонскиот пазар компанијата опслужува 1,2 милиони корисници, овозможувајќи им одлично корисничко искуство. Во согласност со дигиталниот начин на живот,...

Adams

Adams

Adam’s Shoes е Македонска компанија со главно седиште во Скопје, Македонија. Основана во септември 2006 година, со главна дејност: увоз и продажба на високо-квалитетни обувки за мажи и жени од следните брендови: Adam’s Shoes, Wall Street, Yoshino, Khrio, Manas, No Place, Laura Аmat, Zinda, Ipanema, Ipanema Unique, Mel, Rider, Grendha, Ipanema Gisele Bundchen, Adam’s Flex,...

ADIDAS

ADIDAS

Adidas e водечки бренд во доменот на спортската опрема во светот. Компанијаta e основана од Adolf (Adi) Dassler во 1948-ма година, a името Adidas потекнува од името на основачот Adi Dassler  

Amigos Ljubljanska

Amigos Ljubljanska

Ново гастрономско искуство Годината е 2006. Нетрпеливо го подготвуваме отворањето на првиот автентичен, традиционален Мексикански ресторан во срцето на Скопје, на улица Македонија. После 14 години, во 2020 ги отвораме вратите на Амигос Љубљанска. Ново, поинакво и современо кулинарско искуство. Без разлика дали сте биле наш гостин тогаш или денес, автентичните вкусови и искуството остануваат...

Anabella

Anabella

Anabella Beauty Spot во ново, прошиерно издание на површина од 150м2 со нов изглед во најголемиот трговски центар Скопје Сити Мол. Покрај досегашните ексклузивни брендови кои можеа да се најдат само во Anabella Beauty Spot, понудата се зголеми со голем број новитети од козметичката индустрија. Како и секогаш, Anabella се грижи за одличната услуга и...

Arthur’s

Arthur’s

Со историја што датира од 1991, ARTHUR’S почнува со својата работа во Скопје. Истата година ARTHUR’S почнува да врши увоз на познатите светски брендови: Converse, NIKE и Reebok. Продажбата континуирано се зголемува како резултат на огромниот интерес за спортската опрема што се промовира во тој период. Наредната година 1992, ARTHUR’S станува екслузивен дистрибутер за англискиот...

Asics

Asics

Брендот Asics e основан далечната 1949 година, првично под името Onitsuka Co LTD. Asics е всушност акроним од латинската поговорка “Anima Sana in Corpore Sano” (во здраво тело – здрав дух). Првите почетоци на брендот се поврзани со производството на спортски обувки за кошарка, од страна на Kihachiro Onitsuka. Од самото основање, Asics Group посветено...

b watch 1920 | б воч

b watch 1920 | б воч

– 1920 год. Стефан Салџиев започнува со изучување на часовничарскиот занает. – 1928 год. Стефан отвара дуќан во Струмица. – 1960 год. Миодраг – Драган Салџиев отвара дуќан во Старата скопска чаршија кој е најстариот фамилијарен дуќан Zenit (B – Watch) којшто сè уште функционира и во кој и ден денес се извршуваат сервисните услуги...

Bebe Home

Bebe Home

Во мулти бренд продавницата на Bebe Home можете да најдете производи од средна и висока класа од познати светски брендови: 4MOMS, GRACO, BLOOM, TASSA, CLOUD B, BRIGHT STARS, KIDDO, NUVITA, BEBEPHARM.

Bella

Bella

Приказната на Bella започнува во 1991 години, кога мајка и ќерка инспирирани од феноменот на прекрасната македонска жена отвораат мало модно студио, кое има за цел да ги задоволи потребите за елеганција и софистициран стил. Грижејќи се да ја интегрираат нивната семејна љубов и енергија во уникатна облека, ова мало модно студио прерасна во големо...

Beosport Sport

Beosport Sport

Брендовите кои Beosport ги претставува во Македонија. Pepe Jeans е англиски бренд основан во 1973 година во Лондон. Pepe Jeans London наоѓа инспирација по угледот на уличните “street” стилови на облекување ширум светот. Развивајќи се како оригинален концепт во “џинс” гардероба, Pepe Jeans денес претставува бренд кој го отсликува животниот стил на сите генерации. Со...

Bitsiani

Bitsiani

Bitsiani S.A е основан во 1986 од страна на дизајнерот Aristotelis Bitsiani како чекор напред во креативното дизајнирањето на машката облека. Развојот со брзо темпо и овозможува на компанијата лидерска позиција на грчкиот пазар и истовремено станува синоним за бренд кој произведува квалитетна облека за модерни европски мажи. Bitsiani е првиот бренд кој Fashion Group...

Bozinovski / Божиновски

Bozinovski / Божиновски

Брендот Божиновски часовници и накит веќе 20 години е синоним за успех и квалитет обединувајќи ги луксузот, убавото живеење, стилот и луѓето преку искуства кои инспирираат. Компанијата Божиновски часовници и накит, пионер во стилот и иновацијата во Македонија уште од 1996 година, започна со работа во Битола и набрзо ја прошири својата продажна мрежа и...