Bo Bowling

Bo Bowling

Првиот “бутик” боулинг во Македонија – BO BOWLING.  

Burger King

Burger King

Burger King за прв пат е основан во 1954 година. Синџирот на ресторани за брза храна се застапени во над 74 држави, со повеќе од 12.100 локации. Секојдневно задоволни лица. Над 11,4 милиони секојдневни насмевки

BUZZ

BUZZ

BUZZ е новата дестинација за сите љубители на lifestyle шопингот. Тоа е место кое ги спојува одличниот шопинг со различните – нови и етаблирани области на урбаното живеење. BUZZ на своите потрошувачи им носи новитети од глобалното опкружување преку селектирани колекции презентирани на посебен начин. Мисијата на овој lifestyle концепт е да промовира нова култура...

Carbox

Carbox

Место каде што можете да најдете се што ви е потребно за вашиот автомобил.

Carter’s

Carter’s

Carter’s за првпат во Македонија. Carter’s е најголем производител на бебешка и детска гардероба. Тоа е американски бренд со долгогодишна традиција и распространетост ширум светот. Постигнува врвен – премиум квалитет за ниска цена.

Ch2pter

Ch2pter

ЧАПТЕР2 е отворен концепт кој може да одговори на сите потреби на клиентите, затоа во текот на денот доживува неколку амбиентални промени. ЧАПТЕР2 исто така во себе ја вклучува и кујната која е адаптирана со посебно мени да ги задоволи и најспецифичните потреби на клиентите. На крај може со гордост да кажеме дека ЧАПТЕР2 е...

Chicken House

Chicken House

Уживајте во неодоливиот и оригинален вкус на нашето пилешко. На Вас останува дали ќе го сторите тоа во нашиот ресторан или ќе ја понесете својата кофичка со фантастично пилешко дома. Немојте да ги заборавите и одличните сосеви кои ќе го збогатат вкусот на крилцата, копаните или пилешките прсти.

Cineplexx

Cineplexx

Cineplexx е семејна австриска компанија со долгогодишна традиција. Основана во 1951 година, компанијата денес има силно присуство во регионот на ЈИЕ. Во последните три години доживува рапидна експанзија во регионот на екс-Југословенските простори. Присутна е со 44 мултиплекс кина на локации во Австрија, Хрватска, Србија, Словенија, Црна Гора, Македонија, Италија и Албанија, нудејќи вкупен капацитет...

City Fashion

City Fashion

Мултибренд продавница, каде можете да ги најдете колекциите на висококвалитетните брендови: Pierre Cardin, Emporio Armani, Lagerfeld, Armani Exchange, La Martina, EA7, Antony Morato, Fabi, Roberto Botticelli, Eterna…

City Fashion Woman

City Fashion Woman

City Fashion Woman  e новата  женска мултибренд продавница во Skopje City Mall која ќе се спојат атрактивни модни брендови како – Michael Kors, Furla, Karl Lagerfeld, Emporio Armani, Armani exchange, Joop, Fracomina, Versace Jeans. Меѓу модните парчиња, освен облека ќе најдете и голем избор на чанти и паричници, како и чевли и патики… Со City Fashion Woman,...

COIN CASA

COIN CASA

COIN CASA најголемиот италијански бренд за уникатни производи за вашиот дома започна со работа повторно. COIN CASA сега е дел од Скопје Сити Мол. Новата продавница на COIN CASA се наоѓа на приземје. Италијанскиот бренд нуди огромен избор на производите наменети за кујна, спална соба, бања, градина, како и на уникатните парчиња на мебел, кои...

Cosmo

Cosmo

Cosmo е водечки и најголем ланец на дрогерии во Македонија, дел од семејството на веќе докажаниот лидер во малопродажба – Тинекс. Со својата функционалност, модерен изглед и изобилство на производи и содржини, Космо ги задоволува потребите и најпрефинетите желби на современото живеење. Следејќи ги новите трендови за убавина и здравје, Cosmo на своите потрошувачи им...

D’S Damat

D’S Damat

Во светот на гардеробата D’s Damat претставува моден стандард за мажи кои обрнуваат внимание на својот изглед и имиџ. Колекциите на D’s Damat се главен избор за мажи од различни области, за бизнисмени, политичари уметници, за возрасни и млади, облека за разни прилики, како деловни состаноци, свечени приеми, патувања или свадби. Колекциите се резултат на...

Daikin

Daikin

ИЦС ГРУП е фирма во приватна сопственост, која со својот тим од искусни инжињери и сервисери Ви нуди проектирање и изведба на инсталации за ладење,греење и вентилација,како и техничко-консултантски услуги .Нашите системи се современи технолошки и еколошки решенија за многу индивидуални домови и деловни објекти. ИЦС ГРУП при проектирање и изведба на своите системи, големо...

DM

DM

dm спаѓа во еден од најголемите ланци на дрогерии во Европа. Првата дрогерија е отворена во уште во 1973 година во градот Карлсруе во Германија. Денес dm е репрезентативен ланец со преку 2.700 филијали во 12 земји во Европа. Оваа година на 17.05. и Македонија стана дел од dm концернот. Во моментов имаме 2 продавници,...

Doca

Doca

DOCA е бренд со 20 годишна традиција кој е во чекор со женските модни трендови застапен со голем асортиман на чанти, обувки и сите останати модни додатоци. Facebook, Twitter

Duki Daso

Duki Daso

Duki Daso постои повеќе од 15 години, како компанија која продава стилски и прифатливи колекции на модни чанти, ремени, шалови, накит, чевли, капи, очила за сонце и друга галантерија. Брендот “Дуки Дасо” е заштитен во 2010 година, а денес е заштитен во 20 земји од целиот свет. Сите дизајни се направени во Македонија.