Elva

Elva

Ангротекс е ексклузивен застапник во Р. Македонија на брендовите: Komet и Svilanit од Словенија, Pounje, Galeb, Jadran и Pletix од Хрватска, Alma Ras од Босна и Херцеговина и лиценцирана програма за деца од Disney, произведена во Турција. Долгогодишниот успех во големопродажбата е резултат на изградената широка мрежа на купувачи и меѓусебната доверба. Ангротекс во 2015 година прослави 25 години успех...

Enci Menci / Chicco

Enci Menci / Chicco

Енци Менци и Chicco. Бараме начин да бидеме бренд кој сака да ги запознае луѓето со најважните потреби на детето во целиот свет, извор за сите оние кои трагаат за едноставни и сигурни производи, специјализирани за секоја возраст и дизајнирани со знаење, љубов, одговорност и обврска да се помогне растењето на најдобар можен начин. Децата...

Extreme Intimo

Extreme Intimo

Extreme Intimo во друштво на најдобрите. Во одбраното друштво на големите светски брендови е и Extreme Intimo. На првиот кат на Skopje City Мall, во пријатен амбиент на новата Extreme Intimo продавница, ќе можете да најдете најквалитетен долен веш, пижами, баде мантили, маици… Посетете нѐ на најдоброто место за шопинг!

Fashion&Friends

Fashion&Friends

Fashion&Friends e концепт на мултибренд продавници каде се среќаваат најголемите имиња во урбаната облека, обувки и галантерија како Replay, Diesel, Hugo Boss Orange, Gaudi, Guess, Levi’s, Scotch&Soda, Maison Scotch, Desigual, New Zealand и Cesare Paciotti. СОВРЕМЕНИОТ MIX & MATCH концепт е поврзан со експериментирање на стајлинг од различни брендови. Kога ќе се навикнете на ваков...

Geox

Geox

Создадена во 90-тите, благодарение на инвентивноста и посветеноста на основачот, Geox групацијата делува во областа на обувки и облека. Geox создава, произведува, промовира и дистрибуира иновативни, патентирани продукти за мажи, жени и деца. Oд сезоната есен/зима 2012 Geox презентира и џинс колекција BLUGEOX направена по стандардите на иновативност кои се применуваат кај сите производи од...

Imaginarium

Imaginarium

Повелете во Имагинариум – најновото изненадување во Скопје Сити Мол: – Најголема игротека во Македонија на неверојатни 800 м2 – Единствена игротека изведена по шведски дизајн со супериорна опрема за игра – Возбудливо и сигурно за сите деца – Корисно за развој на фантазијата и моториката на Вашето дете – Шведски стандарди за безбедност на...

iSTYLE | Apple Premium Reseller

iSTYLE | Apple Premium Reseller

Брендирана продавница за Apple производи, со голем асортиман на оригинални додатоци за сечиј вкус.

Jack & Jones

Jack & Jones

Приказната на JACK & JONES започнува во 1990год. кога BESTSELLER ја промовира својата прва  специјално  изработена  колекција во Осло посветена за млади и урбани мажи. Поради надминување на сите очекувања JACK & JONES  за неколку години се поставува како еден од најдобрите машки брендови на пазарот со отварање на неколку стотици продавници. Денес, JACK & JONES е еден од лидерските производители во Европа со неколку...

Jumping Clay

Jumping Clay

Jumping Clay е мултинационална едукативна компанија која се специјализира  во едукативни активности преку моделирање на фигури од полимерска глина. Нашата мисија е да креираме најсовршени фигури од глина, преку креативни активности кои што во исто време се едукативни и забавни. Мотото на Џампинг Клеј е “Учиме низ игра”.Главните канцеларии се наоѓаат во Шпанија и Кореа со неколку...

Jysk

Jysk

JYSK е данска приказна на човек кој имаше доверба на својата идеја, која беше купување на квалитетни производи во големи количини и можноста да им понуди на своите купувачи попримамливи цени од другите места. За само 25 години Ларс Ларсен со мотото „Секогаш подобар квалитет со пониски цени” создаде меѓународен концепт со над 2.000 продажни...

Kares

Kares

Функционални и дизајнирани аксесорис за секој урбан дом. Сите мали додатоци кои го збогатуваат доживувањето на вашата кујна, трпезарија, бања, дом. За македонскиот потрошувач ги носиме врвните европски брендови во сегментот на home accessories.

KFC

KFC

Компанијата KFC e основата во 1991 година, а седиштето е во Кентаки. Со повеќе од 20 илјади продажни места распоредени во 123 земји KFC е втор најголемо ресторан за брза храна, веднаш по Мекдоналдс. Еден од најпопуларните специјалитети по кои е познат овој ресторан е пилешкото месо и вкусните компирчиња

Kigili

Kigili

Модерен и авантуристички, елегантен и удобен, брендот Kigili е наменет за самоуверени мажи со динамичен животен стил. Kigili е интернационален бренд со потекло од Турција, кој се стреми за беспрекорен квалитет и уникатен дизајн уште од 1938та година, а отсега ќе биде присутен и во Македонија. Надвор од Македонија Kigili има 225 продавници во 66...