Инфо:

Sport Vision

Компанијата Спорт Висион ДОО е основана во 1995 година во Бијелина (Босна и Херцеговина) од браќата Драган и Борислав Станојловиќ. Основна дејност на фирмата е трговија со спортски обувки, облека и опрема преку малопродажна и големопродажна мрежа.

Успешниот тим брои преку 900 вработени професионалци во регионот кои работат во повеќе од 120 продавници, од кои 65 во Србија, 35 во БиХ, 9 во Црна Гора, 9 во Македонија, 6 во Хрватска и 2 во Бугарија.

Sport Vision е овластен интернационален партнер за брендовите Nike, аdidas, Reebok, и др. Во понудата имаме широк асортиман со повеќе од 50 реномирани брендови како: Nike, adidas, Reebok, Champion, Sergio Tacchini, Slazenger, Lonsdale, Dunlop, Converse, Timberland, Colmar, Brugi, The North Face, Lacoste, Ellesse, Puma, CAT, Merrell, Icepeak, Killtec, Helly Hansen, Billabong, Arena, Nordica, Eastpak, Ipanema, Rider, Wilson, Babolat, Butterfly, Crocs, Lotto, Salomon, Skechers, Rucanor, Capriolo, Prince, Molten, Asics, Quicksilver.

Нашата компанија е корисник на Sports Direct (IBML) лиценца за подрачјето на земјите на територија на бивша Југославија (Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија и Хрватска).

Покрај тоа, Sport Vision има лиценцен договор за дистрибуција на светските брендови како што сеChampion (FTW+APP) и Sergio Tacchini (FTW) истотака за подрачје на земјите на територија на бивша Југославија (Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија и Хрватска).

Translate in English»