Наоми Кемпбел и Том Тејлор

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

ТОМ ТЕЈЛОР започна соработка со модната икона Наоми Кемпбел. Наоми Кемпбел го прикажува идеалниот партнер, со карактеристики како храброст и независност, а воедно и ја поткрепува посилната слика за брендот, која се комуницира во рамки на новата кампања. КАЖИ ДА е нова филозофија која го обединува оптимистичкото и провокативното однесување на брендот кон потрошувачот.

Првата колективна капсулна колекција е веќе достапна во Том Тејлор продавницaтa во Скопје Сити Мол. Гламурозните модни парчиња со акцент на црната и златната боја се одлични за претстојните Новогодишни и Божиќни прослави.

Гламурозниот топ-модел Наоми Кемпбел за соработката изјави: “Воодушевена сум од енергијата и трудот кои тимот на ТОМ ТЕЈЛОР ги вложи изминативе месеци во реориентирање на целата компанија. ТОМ ТЕЈЛОР е еден од најпознатите Германски модни брендови и ги обожавам нивните колекции. Мојот стајлинг е дозволено да биде погламурозен и предизвикувачки, и ова се обидов да го претопам во моите дизајни. Многу сум љубопитна каков впечаток ќе остави колекцијата кај потрошувачите и возбудена сум за понатамошната соработка.

Стилската икона става нов акцент на ТОМ ТЕЈЛОР колекциите и во исто време допринесува за истите со своето искуство во модната индустрија. Преку овие модни парчиња – плод на соработката, ТОМ ТЕЈЛОР е модерен трендсетер со вистинско чувство за мода – тема која ќе добие уште поголема актуелност во предстојната сезона.

Наоми Кемпбел е идеален бренд амбасадор за новиот ТОМ ТЕЈЛОР. Таа е успешна стилска икона со интернационална препознатливост. Наоми е една од оригиналните Супермодели и со својата активност од раните 1990-ти години е признаен моден инфлуенсер. Знае како да биде провокативна, но истовремено и незавизна и храбра жена. Ова е типот на жена до која сакаме да допреме со новата капсулна колекција – резултат на соработката“ – изјави др. Маик Клејншмидт (Maik Kleinschmidt), Потпретседател на секторот Дигитализација, Том Тејлор, Спортина Груп.

Стилските парчиња плод на соработката помеѓу НАОМИ КЕМПБЕЛ и ТОМ ТЕЈЛОР се достапни во Том Тејлор продавницaтa во #skopjecitymall од Ноември, 2017.

No automatic alt text available.

Image may contain: people standing

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.


  •  
  •  
  •  
  •  
  •