Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол

Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол

Пријави се и биди дел од големиот спортски спектакл Здружението “3×3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, од 1ви до 3ти јуни организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на 5то ниво од катната гаража на трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат да се пријавуваат за турнирот од 14 до 28...

12.05.201822.05.2018
Денови на финансиска писменост од 11 до 13 мај

Денови на финансиска писменост од 11 до 13 мај

Оваа година почнувајќи од 11 мај (петок), Skopje City Mall во соработка со Координативното тело на регулаторните институции за финансиска едукација во Македонија, Народна банка на Република Македонија, Министерството за финансии, Агенцијата за супервизија на осигурувањето, Комисијата за хартии од вредност и Агенцијата  за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување, организираат „Денови на финансиска писменост”,...

08.05.201822.05.2018
„Денови на филигранство и накит “

„Денови на филигранство и накит “

Занаетчиската комора Скопје во соработка со Скопје Сити Мол, најавуваат настан кој треба да потсети дека треба да се негува традицијата. Овој викенд од 4-ти до 6-ти мај на приземјето во Скопје Сити Мол ќе се одржат „Денови на филигранство и накит“, каде што ќе биде претставен и промовиран филигранскиот занает и уникатниот накит кој...

02.05.201814.05.2018
Скопје Сити Мол е многу повеќе од обичен мол!

Скопје Сити Мол е многу повеќе од обичен мол!

Скопје Сити Мол е начин на урбано живеење, секојдневие со поинаков стил, креатор на трендови; место за среќавање на нови и стари љубови, место за добри вибрации со пријателите, место за квалитетно поминато време со семејството… Сите овие година зад нас, заедно со акумулираното знаење за вашите барања и очекувања, ни даваат за право да...

13.04.201824.04.2018
УТРЕ (среда) загревање за FINAL 4

УТРЕ (среда) загревање за FINAL 4

УТРЕ (среда) загревање за FINAL 4: Дојдете во Скопје Сити Мол од 16:00 до 18:00 часот ќе има дружење со ракометарите на Вардар и истовремено ќе имате шанса да освоите и доста вредни награди, да добиете автограм од ракометарите на Вардар, да купете билет, да направите селфи  Се што треба да сторите е да бидете...

10.04.201824.04.2018
Скопје Сити Мол Ве поканува на Mask’n’Mall за Денот на шегата

Скопје Сити Мол Ве поканува на Mask’n’Mall за Денот на шегата

Дојди во Skopje City Mall на најголемиот маскенбал. Оваа година Скопје Сити Мол ќе го одбележи Денот на шегата со избор за најубава маска проследено со многу забава. На 1-ви април, на вториот кат ќе биде поставен фото корнер каде што сите маскирани ќе имаат можност да се фотографираат од 12:00 до 21:00 часот, а фотографиите...

27.03.201816.04.2018
Светски ден на астрологијата | Др. Зоран Крстевски во Скопје Сити Мол

Светски ден на астрологијата | Др. Зоран Крстевски во Скопје Сити Мол

 Денес е светски ден на астрологијата  По тој повод денес од 18:00 до 22:00 часот, ќе имате можност за астролошки консултации со Др. Зоран Крстевски.  Локација: приземје  Услов за учество ќе биде да се приложи фискална сметка со вредност над 1.500 денари со дата 19.03.18 Начинот на пријавување е на пултот за регистрација во склоп...

19.03.201825.03.2018
Mузејска поставка во Skopje City Mall  “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

Mузејска поставка во Skopje City Mall “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

По повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, Скопје Сити Мол во соработка со НУ Археолошкиот Музеј, НУ Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија, ја организираат првата вон музејска поставка на артефакти, носии и инсталации за жената во Македонија насловена како “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО“. Од името на изложбата “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ...

03.03.201808.03.2018
Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи -Скопје, Ве пoкануваат на “Зимски саем на книгата”

Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи -Скопје, Ве пoкануваат на “Зимски саем на книгата”

 Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи -Скопје, Ве пoкануваат на “Зимски саем на книгата” кој ке се одржува од 01-ви заклучно со 08-ми Март, на приземје пред супермаркетот  Ве очекуваат специјални цени и многу изненадувања! Ве очекуваме 

03.03.201803.03.2018
Среќна Баба Марта 2018

Среќна Баба Марта 2018

#SkopjeCityMall денес Ви подарува мартинки за среќа, љубов и здравје  Се гледаме повторно од 16:00 часот! Среќна Баба Марта 2018

01.03.201825.03.2018
За 8ми Март Skopje City Mall Ве носи

За 8ми Март Skopje City Mall Ве носи

🌷 SKOPJE CITY MALL по повод празникот на жената 8 МАРТ, Ви подготви специјални изненадувања за припадничките на понежниот пол, затоа во периодот од 1 до 5 март, повелете во Skopje City Mall и пријавете се на пултот за регистрација во кампањата на приземје. Најсреќните кои ќе бидат извлечени – добиваат вистински празнични изненадувања: Ве носиме:...

27.02.201803.03.2018
Скопје Сити Мол го бара својот влогер

Скопје Сити Мол го бара својот влогер

Скопје Сити Мол го бара својот влогер, кој ќе биде прв од ваков тип во Македонија. Истиот ќе се одбере преку конкурс кој ќе трае од 15. февруари до 26ми март кога според различни критериуми ќе се натпреваруваат сите заинтересирани за оваа позиција.  Влогер е всушност блогер, но се искажува преку видео формат. Тоа тинејџерите многу...

14.02.201813.04.2018