LATE NIGHT SHOPPING, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

LATE NIGHT SHOPPING, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 22 до 24 јуни. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до полноќ, со попуст до -70% во повеќе од 120 локали. Покрај шопингот со голем попуст,...

20.06.201802.07.2018
Скопје Сити Мол и Кореа Ауто Трејд Ве носат на финалето на FIFA World Cup 2018 Russia!

Скопје Сити Мол и Кореа Ауто Трејд Ве носат на финалето на FIFA World Cup 2018 Russia!

Сите фудбалски фанови со нетрпение го очекуваат најголемиот спортски настан и ги бројат деновите до почетокот на FIFA светското првенство кое оваа година се одржува во Русија. Скопје Сити Мол за своите посетители во партнерство со Кореа Ауто Трејд – официјалниот дистрибутер за Hyundai на територијата на Македонија и Косово, подготви интерактивна забавна игра во...

12.06.201805.07.2018
Пред и за време на овој викенд, во Скопје Сити Мол: Киндерленд за Мали и Големи деца

Пред и за време на овој викенд, во Скопје Сити Мол: Киндерленд за Мали и Големи деца

ПОПУСТИ НА ОБЛЕКА, ОБУВКИ И ДРУГИ ДОДАТОЦИ ЗА НАЈМЛАДИТЕ И ОД 70 ОТСТО Ова претсезонска акција е исклучителна можност родителите да ги подготват своите деца пред летните одмори, по намалени и поволни цени. Скопје Сити Мол ја продолжува практиката на своите посетители да им понудува претсезонски акции и изненадувања. Така и овој пат, во пресрет...

30.05.201807.06.2018
Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол

Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол

ИЗВЕСТУВАЊЕ – СТАРТОТ НА „3Х3“ БАСКЕТ ТУРНИРОТ ОДЛОЖЕН ЗА 16ТИ ЈУНИ! Пријави се и биди дел од големиот спортски спектакл Здружението “3×3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, 16ти и 17ти јуни организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на 5то ниво од катната гаража на трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат...

12.05.201815.06.2018
Денови на финансиска писменост од 11 до 13 мај

Денови на финансиска писменост од 11 до 13 мај

Оваа година почнувајќи од 11 мај (петок), Skopje City Mall во соработка со Координативното тело на регулаторните институции за финансиска едукација во Македонија, Народна банка на Република Македонија, Министерството за финансии, Агенцијата за супервизија на осигурувањето, Комисијата за хартии од вредност и Агенцијата  за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување, организираат „Денови на финансиска писменост”,...

08.05.201822.05.2018
„Денови на филигранство и накит “

„Денови на филигранство и накит “

Занаетчиската комора Скопје во соработка со Скопје Сити Мол, најавуваат настан кој треба да потсети дека треба да се негува традицијата. Овој викенд од 4-ти до 6-ти мај на приземјето во Скопје Сити Мол ќе се одржат „Денови на филигранство и накит“, каде што ќе биде претставен и промовиран филигранскиот занает и уникатниот накит кој...

02.05.201814.05.2018
Скопје Сити Мол е многу повеќе од обичен мол!

Скопје Сити Мол е многу повеќе од обичен мол!

Скопје Сити Мол е начин на урбано живеење, секојдневие со поинаков стил, креатор на трендови; место за среќавање на нови и стари љубови, место за добри вибрации со пријателите, место за квалитетно поминато време со семејството… Сите овие година зад нас, заедно со акумулираното знаење за вашите барања и очекувања, ни даваат за право да...

13.04.201824.04.2018
УТРЕ (среда) загревање за FINAL 4

УТРЕ (среда) загревање за FINAL 4

УТРЕ (среда) загревање за FINAL 4: Дојдете во Скопје Сити Мол од 16:00 до 18:00 часот ќе има дружење со ракометарите на Вардар и истовремено ќе имате шанса да освоите и доста вредни награди, да добиете автограм од ракометарите на Вардар, да купете билет, да направите селфи  Се што треба да сторите е да бидете...

10.04.201824.04.2018
Скопје Сити Мол Ве поканува на Mask’n’Mall за Денот на шегата

Скопје Сити Мол Ве поканува на Mask’n’Mall за Денот на шегата

Дојди во Skopje City Mall на најголемиот маскенбал. Оваа година Скопје Сити Мол ќе го одбележи Денот на шегата со избор за најубава маска проследено со многу забава. На 1-ви април, на вториот кат ќе биде поставен фото корнер каде што сите маскирани ќе имаат можност да се фотографираат од 12:00 до 21:00 часот, а фотографиите...

27.03.201816.04.2018
Светски ден на астрологијата | Др. Зоран Крстевски во Скопје Сити Мол

Светски ден на астрологијата | Др. Зоран Крстевски во Скопје Сити Мол

 Денес е светски ден на астрологијата  По тој повод денес од 18:00 до 22:00 часот, ќе имате можност за астролошки консултации со Др. Зоран Крстевски.  Локација: приземје  Услов за учество ќе биде да се приложи фискална сметка со вредност над 1.500 денари со дата 19.03.18 Начинот на пријавување е на пултот за регистрација во склоп...

19.03.201825.03.2018
Mузејска поставка во Skopje City Mall  “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

Mузејска поставка во Skopje City Mall “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

По повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, Скопје Сити Мол во соработка со НУ Археолошкиот Музеј, НУ Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија, ја организираат првата вон музејска поставка на артефакти, носии и инсталации за жената во Македонија насловена како “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО“. Од името на изложбата “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ...

03.03.201808.03.2018
Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи -Скопје, Ве пoкануваат на “Зимски саем на книгата”

Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи -Скопје, Ве пoкануваат на “Зимски саем на книгата”

 Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи -Скопје, Ве пoкануваат на “Зимски саем на книгата” кој ке се одржува од 01-ви заклучно со 08-ми Март, на приземје пред супермаркетот  Ве очекуваат специјални цени и многу изненадувања! Ве очекуваме 

03.03.201803.03.2018