Ник Вујичиќ “Standing Rock” од EXIT ги повикуваат светските лидери да ја сочуваат планетата!

Ник Вујичиќ “Standing Rock” од EXIT ги повикуваат светските лидери да ја сочуваат планетата!

Еден од највлијателните говорницина светот Ник Вујичиќ, ќе се обрати на публиката од главната сцена/бина на EXIT фестивалот во четврток , 6-ти Јули, сопочетокво 23 часот! Човек кои могумина го сметаат за српскиот Далај Лама и кој ги инспирира милиони луѓе ширум светот, од Петроварадинската тврдина ќе испрати порака на светските лидери да бидат единствени...

16.08.201716.08.2017
Прошетајте низ островот на забавата во Skopje City Mall!

Прошетајте низ островот на забавата во Skopje City Mall!

Skopje City Mall со големиот Late Night Shopping ја започна сезоната на летните попусти и намалениja. Па во перидот што следи покрај што ќе уживаат посетителите во шопинг со намалени цени, дополнително до 20-ти август ќе биде остров на забава со пријатна клима и амбиент. Избегајте од летните горештини и уживајте во купување на попуст,...

16.08.201716.08.2017
📣 Набави си билети за супер журка ова лето!

📣 Набави си билети за супер журка ова лето!

📣 Набави си билети за супер журка ова лето! Ти се оди на D Festival, Green Beach и EXIТ? Повели во Скопје Сити Мол, штандот за продажба е лоциран на влезот од страната на ул. Манапо

14.08.201714.08.2017
Late Night Shopping | Style Hunt – Fashion Bloggers

Late Night Shopping | Style Hunt – Fashion Bloggers

Skopje City Mall и модните блогери овој петок (23 Јуни) во „моден лов“ на најдобриот стил на вечерта. Подгответе се за полноќно шопинг лудило, понесете го вашиот стил и бидете подготвени по 18 часот па се до полноќ будните очина модните блогери  Мajestic by Аlex,  Jovana Zuka, Aesthetics illustrated и Aleksandrina Vezilka да го фотографираат и наградат вашиот изглед. Оние кои ќе...

14.08.201714.08.2017
Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!”

Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!”

Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!” Skopje City Mall на најкреативните сопственици на фотографии кои беа постирани на социјалните мрежи Facebook и Instagram со хаштаг #exitmk и #scm4love им додели по 2 билети за најпрестижниот...

11.08.201726.08.2017
Дарувај од срце – биди хуман

Дарувај од срце – биди хуман

Црвен крст на град Скопје во соработка со Сити Мол иницира активност за помош на социјално ранливи деца од семејство во ризик и деца и млади со посебни потреби членови на здружението Шпреса-Скопје во пресрет на празникот Рамазан Бајрам. Крајна цел на активноста е на децата и младите да им обезбедиме подароци кои тие ги...

11.08.201711.08.2017
Се отвара M∙A∙C продавница во Скопје Сити Мол

Се отвара M∙A∙C продавница во Скопје Сити Мол

Одлични вести! 💋 На 15ти јуни се отвара M∙A∙C продавница во Скопје Сити Мол. Вратите ќе бидат отворени во 10:00ч. Бидете еден од првите 200 купувачи кои ќе пазарат во нашата нова продавница и ние ќе ве наградиме со најпродаваниот производ M∙A∙C Retro Matte Lipstick!  Понудата важи додека има залиха од претходно селектирани нијанси. Еден подарок...

11.08.201711.08.2017
( Фотогалерија ) Летен саем на книга

( Фотогалерија ) Летен саем на книга

Драги љубители на книгата, денес започна летениот саем на книга.  Во периодот од 7ми јуни до 12ти јуни Македонската асоцијација на издавачи и #SkopjeCityMall Ве покануваат на шопинг на книги   Ова лето уживајте со книга!  Пратете не на нашата фан страна!

11.08.201711.08.2017
EXIT | Наскоро….

EXIT | Наскоро….

Skopje City Mall Ве носи на најдобриот европски фестивал EXIT ! Очекувајте повеќе информации наскоро … 🔈 🎧🎙

04.07.201704.07.2017
Фотогалерија | Дамите го бараа својот принц 👑

Фотогалерија | Дамите го бараа својот принц 👑

Денеска во Скопје Сити Мол, дамите го бараа својот принц Повелете на ✪ SHOES WEEK ✪ шопинг во Скопје Сити Мол! За сите љубители на модата и модните трендови 🕶 Fashion Month во#SkopjeCityMall #ShoesWeek    

30.06.201730.06.2017
Сите попусти на едно место 👠 SHOES WEEK 👞

Сите попусти на едно место 👠 SHOES WEEK 👞

Најголем избор во градот на     Повелете на ✪ SHOES WEEK ✪ шопинг во Скопје Сити Мол! За сите љубители на модата и модните трендови 🕶 Fashion Month во #SkopjeCityMall 💕👒 За повеќе информации пратете не на нашата фан страна  

30.06.201730.06.2017
Вечерва | Вашиот принц Ве очекува!

Вечерва | Вашиот принц Ве очекува!

 Пронајдете го вашиот омилен чевел на попуст, Вашиот принц Ве очекува  Денес од 19 – 21 часот! * Локација на приземје ( Кај Swarvoski ) Повелете на ✪ SHOES WEEK ✪ шопинг во Скопје Сити Мол! За сите љубители на модата и модните трендови 🕶 Fashion Month во #SkopjeCityMall #ShoesWeek

30.06.201730.06.2017