“Глобално село” со АИЕСЕК во Skopje City Mall

“Глобално село” со АИЕСЕК во Skopje City Mall

Денес од 18 до 22 часот, Skopje City Mall заедно со AIESEC Скопје, организираат настан “Global Village”, чија цел е да ги зближи луѓето од различни земји и култури и да ги прослави различностите, мултикултурализмот и глобализмот. На влезот на Skopje City Mall пред Play Café, ќе бидат поставени 7 штандови, од кои 6 на државите учеснички...

25.09.201725.09.2017
Хаваи во Skopje City Mall

Хаваи во Skopje City Mall

🌞 Драги посетители, дали ја посетивте поставката на Хаваи? Дојдете и запознајте се со Хаваи во #SkopjeCityMall

12.09.201712.09.2017
Куба дојде во SkopjeCityMall 🇨🇺

Куба дојде во SkopjeCityMall 🇨🇺

🌞 Драги посетители, дали ја посетивте поставката на Куба?  Дојдете и запознајте се со Куба во #SkopjeCityMall

05.09.201705.09.2017
adidas и УЕФА се во потрага по лицето (Official Match Ball Carrier) на Супер Купот во Скопје.

adidas и УЕФА се во потрага по лицето (Official Match Ball Carrier) на Супер Купот во Скопје.

adidas и УЕФА се во потрага по лицето кое ќе ја изнесе официјалната топка (Official Match Ball Carrier) на Супер Купот во Скопје. Дали тоа си ти? Дојди во adidas store во Скопје Сити Мол денес во период од 10.00 – 22.00 часот и дознај како може да се натпреваруваш и победиш! #heretocreate #UEFASuperCupOMBC

05.09.201705.09.2017
Last Minute Sale шопинг во Lacoste

Last Minute Sale шопинг во Lacoste

Време е за Last Minute Sale шопинг во Skopje City Mall  Денес ја посетивме продавницата на #Lacoste Последни летни попусти, добар шопинг и супер атмосфера Lacoste Редовна цена 7 200 денари  Last Minute Sale цена 5 040 денари Lacoste Редовна цена 5 200 денари  Last Minute Sale цена 3 640 денари Lacoste Редовна цена 6 300...

17.08.201714.12.2017
Ник Вујичиќ “Standing Rock” од EXIT ги повикуваат светските лидери да ја сочуваат планетата!

Ник Вујичиќ “Standing Rock” од EXIT ги повикуваат светските лидери да ја сочуваат планетата!

Еден од највлијателните говорницина светот Ник Вујичиќ, ќе се обрати на публиката од главната сцена/бина на EXIT фестивалот во четврток , 6-ти Јули, сопочетокво 23 часот! Човек кои могумина го сметаат за српскиот Далај Лама и кој ги инспирира милиони луѓе ширум светот, од Петроварадинската тврдина ќе испрати порака на светските лидери да бидат единствени...

16.08.201716.08.2017
Прошетајте низ островот на забавата во Skopje City Mall!

Прошетајте низ островот на забавата во Skopje City Mall!

Skopje City Mall со големиот Late Night Shopping ја започна сезоната на летните попусти и намалениja. Па во перидот што следи покрај што ќе уживаат посетителите во шопинг со намалени цени, дополнително до 20-ти август ќе биде остров на забава со пријатна клима и амбиент. Избегајте од летните горештини и уживајте во купување на попуст,...

16.08.201716.08.2017
📣 Набави си билети за супер журка ова лето!

📣 Набави си билети за супер журка ова лето!

📣 Набави си билети за супер журка ова лето! Ти се оди на D Festival, Green Beach и EXIТ? Повели во Скопје Сити Мол, штандот за продажба е лоциран на влезот од страната на ул. Манапо

14.08.201714.08.2017
Late Night Shopping | Style Hunt – Fashion Bloggers

Late Night Shopping | Style Hunt – Fashion Bloggers

Skopje City Mall и модните блогери овој петок (23 Јуни) во „моден лов“ на најдобриот стил на вечерта. Подгответе се за полноќно шопинг лудило, понесете го вашиот стил и бидете подготвени по 18 часот па се до полноќ будните очина модните блогери  Мajestic by Аlex,  Jovana Zuka, Aesthetics illustrated и Aleksandrina Vezilka да го фотографираат и наградат вашиот изглед. Оние кои ќе...

14.08.201714.08.2017
Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!”

Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!”

Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!” Skopje City Mall на најкреативните сопственици на фотографии кои беа постирани на социјалните мрежи Facebook и Instagram со хаштаг #exitmk и #scm4love им додели по 2 билети за најпрестижниот...

11.08.201726.08.2017
Дарувај од срце – биди хуман

Дарувај од срце – биди хуман

Црвен крст на град Скопје во соработка со Сити Мол иницира активност за помош на социјално ранливи деца од семејство во ризик и деца и млади со посебни потреби членови на здружението Шпреса-Скопје во пресрет на празникот Рамазан Бајрам. Крајна цел на активноста е на децата и младите да им обезбедиме подароци кои тие ги...

11.08.201711.08.2017