EXIT | Наскоро….

EXIT | Наскоро….

Skopje City Mall Ве носи на најдобриот европски фестивал EXIT ! Очекувајте повеќе информации наскоро … 🔈 🎧🎙

04.07.201704.07.2017
Фотогалерија | Дамите го бараа својот принц 👑

Фотогалерија | Дамите го бараа својот принц 👑

Денеска во Скопје Сити Мол, дамите го бараа својот принц Повелете на ✪ SHOES WEEK ✪ шопинг во Скопје Сити Мол! За сите љубители на модата и модните трендови 🕶 Fashion Month во#SkopjeCityMall #ShoesWeek    

30.06.201730.06.2017
Сите попусти на едно место 👠 SHOES WEEK 👞

Сите попусти на едно место 👠 SHOES WEEK 👞

Најголем избор во градот на     Повелете на ✪ SHOES WEEK ✪ шопинг во Скопје Сити Мол! За сите љубители на модата и модните трендови 🕶 Fashion Month во #SkopjeCityMall 💕👒 За повеќе информации пратете не на нашата фан страна  

30.06.201730.06.2017
Вечерва | Вашиот принц Ве очекува!

Вечерва | Вашиот принц Ве очекува!

 Пронајдете го вашиот омилен чевел на попуст, Вашиот принц Ве очекува  Денес од 19 – 21 часот! * Локација на приземје ( Кај Swarvoski ) Повелете на ✪ SHOES WEEK ✪ шопинг во Скопје Сити Мол! За сите љубители на модата и модните трендови 🕶 Fashion Month во #SkopjeCityMall #ShoesWeek

30.06.201730.06.2017
Попусти за време на “Саем за деца и родители”

Попусти за време на “Саем за деца и родители”

 Саемот за Деца и Родители  секогаш предизвикува големо внимание во јавноста бидејќи освен семејната забава, дружењето, работилниците, спортските активности, пеењето, танцувањето, заедничките игри помеѓу децата и родителите, тука се и попустите во продавниците со детска облека, играчки и производи.   Програмата е креирана со цел децата да уживаат во истата додека родителите ќе купуваат во локалите кои...

30.06.201730.06.2017
Поминете го овој викенд со вашето семејство на Саем за деца и родители во Skopje City Mall

Поминете го овој викенд со вашето семејство на Саем за деца и родители во Skopje City Mall

Од 19ти мај во Skopje City Mall започнува Саемот за деца и родители и ќе трае сѐ до недела. Благодарение на различните активности кои се атрактивни за сите возрасти, настанот кој преминува во традиција, ќе ги спои семејствата со многу изненадувања и забава за сите, особено за најмладите. Најавуваме натпревари со многу подароци, тимски игри, предизвици, караоке, диско за...

30.06.201730.06.2017
Skopje City Mall те носи на журка на супер стар Dj-от Hernan Cattaneo!

Skopje City Mall те носи на журка на супер стар Dj-от Hernan Cattaneo!

Skopje City Mall со вистинско изненадување за сите љубители на добрата електронска музика, имено од 4ти до 9тиjуни секојдневно преку игра за лојалност ќе доделува по 2 билета за журката на супер стар Dj-от. Hernan Cattaneo е еден од најреспектираните дји и продуценти во електронската музичка индустрија, креаторот на светски познатото радио шоу RESIDENT, човекот кој...

30.05.201704.07.2017
ЈЗУ Институт за белодробни заболувања и туберкулоза ќе спроведе бесплатни здравствени прегледи по повод Светскиот ден за борба против пушењето во Skopje City Mall

ЈЗУ Институт за белодробни заболувања и туберкулоза ќе спроведе бесплатни здравствени прегледи по повод Светскиот ден за борба против пушењето во Skopje City Mall

По повод Светскиот ден против пушењето, Скопје Сити Мол во соработка со ЈЗУ Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза утре ќе организира бесплатни тестови за сите граѓани. Од 10ч. до 13ч. часот  медицинска екипа на ЈЗУ на приземјето во Скопје Сити Мол ќе ги изведува следните медицински тестови: Одредување на присуство на кислород во крвта...

30.05.201704.07.2017