THEY ARE READY FOR SCHOOL. ARE YOU?

THEY ARE READY FOR SCHOOL. ARE YOU?

Овие деца се млaди, паметни, успешни, автентични, кул, со еден збор – единствени! Ова се нашите Golden Kids, „златни’’ деца од регионот кои ги одбравме за лица на новата Ready for School кампања. Нашите златни деца доаѓаат од Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Словенија, Бугарија и Романија и за нив може да се каже дека...

21.08.201923.08.2019
ТОМ ТЕЈЛОР – Колекција Есен/Зима 2019

ТОМ ТЕЈЛОР – Колекција Есен/Зима 2019

Хамбуршкиот моден бренд ТОМ ТЕЈЛОР лансираше нова колекција Есен/Зима 2019 со ретро – класична нота. Модните парчиња со “винтиџ“ стил, инспирирани од модни елементи и силуети од 1970 година, потсетуваат на минатото и будат носталгија. Колекцијата прикажува возбудлив контраст – современи технолошки трендови во комбинација со новата поврзаност со природата. Модната колекција преку функционалните ткаенини,...

14.08.201915.08.2019
Трката не преставува со UNDER ARMOUR CHARGED ROGUE

Трката не преставува со UNDER ARMOUR CHARGED ROGUE

Дали си и ти еден од оние кои сакаат да ја почувстуваат разилката во иновација и подобрување на преформансите? Under Armour со гордост ги преставува новите Charged Rogue патики за трчање кои ги воодушевија спортистите и рекреативците низ целиот свет. Charged Rogue патиките  се креирани за тркачи на кои им е потребна флексибилност, амортизација и разновидност. Новиот модел...

06.05.201906.05.2019
PANDORA – За чуства кои траат

PANDORA – За чуства кои траат

Сплотени во љубов е единствена колекција, со која се изразува врската која не поврзува на нов посебен начин. Нашиот впечатлив дизајн, врвното занаетчиство и посветеност на детали, доаѓаат до израз кај класичните симболи преработени во модерен : впечатлив облик на срце кој на елегантен начин е преплетен со љубовни јазли и креира нов симбол на...

03.05.201903.05.2019
Премиум брендот на патики за трчање HOKA ONE ONE® во Скопје Сити Мол

Премиум брендот на патики за трчање HOKA ONE ONE® во Скопје Сити Мол

HOKA e основана во 2009 година од двајца долгогодишни тркачи, кои долги години истражуваа за создавање на лесни обувки со екстра обложени подлоги. HOKA патиката настанa со идеата за подобрување на брзината на времето во натпреварувањето во издржливост. Водени од оваа цел, основачите на HOKA брендот настојувале да дизајнираат обувки што ќе овозможат погoлема брзина на трчање и така сосема...

17.04.201910.04.2019
Воздушеста и футуристичка – новата Nike Air Max колекција

Воздушеста и футуристичка – новата Nike Air Max колекција

Не секој ден имаме пристап да видиме како изгледаат подготовките на брендовите пред лансирање на маркетинг кампањите. BUZZ Sneaker Station на медиумите им го овозможи токму тоа, ексклузивен backstage пристап за време на фотосесијата за новата Nike Air Max колекција на патики – Throwback Future Pack. Колекцијата е лансирана за одбележување на светскиот Air Max...

03.04.201903.04.2019
Денес Ве покануваме на Latino Flash Mob

Денес Ве покануваме на Latino Flash Mob

На 2 Април во Скопје Сити Мал танцуваме сите заедно, Ве носиме во потоплите краишта на светот, карипските звуци на Салсата и Бачатата ќе бидат доволно опуштање за и вие да ни се приклучите, а со бразилската Самба сите на нозе, Руеда, Ча Ча и Зумба за еден несекојдневен рекреативен вторник. Танцувај и Уживај, секој...

02.04.201902.04.2019
Ви ја претставуваме PANDORA Garden колекцијата

Ви ја претставуваме PANDORA Garden колекцијата

Pandora Garden колекцијата цвета во прекрасни икони и свежи варијанти на класичните и препознатливи три метали на Pandora: сребро, Pandora Rose и Pandora Shine🤩 Моќните икони – пеперутката, детелинката со четири листа, бубамарата и цветот – ја рефлектираат природната жена и претставуваат креативни детали за стилизирање и персонализиран стил. Вашата сила е во Вашата природа...

01.04.201901.04.2019
Известување до јавноста за планирана вежба

Известување до јавноста за планирана вежба

Почитувани, Би сакале да ве известиме, дека согласно одредбите од Законот за заштита и спасување Трговскиот Центар Скопје Сити Мол, управувано од трговското друштво СЦМ РЕТАИЛ ДООЕЛ Скопје,на ден 27.03.2019 година ден среда, со почеток во 07:30 часот ќе изврши тестирање на Системот за заштита и спасување. Тестирањето ќе биде спроведено со цел да се...

22.03.201927.03.2019
Промени во наплата и режим на паркингот во Скопје Сити Мол

Промени во наплата и режим на паркингот во Скопје Сити Мол

Почитувани посетители, Ве известуваме дека СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, воведува нов режим во однос на паркингот. Работното време на паркингот од 08 до 01 часот останува исто, додека транзитниот бесплатен период ќе изнесува 30 минути.  Првите 4 саати чинат како и до сега 40 денари, а после тие 4 саати, секој саат чини 40 денари. Со...

21.02.201922.02.2019
ЖЕНИТЕ ЈА МЕНУВААТ ДЕФИНИЦИЈАТА ЗА ЗБОРОТ „ЖЕНА“ ВО НОВАТА CONVERSE КАМПАЊА

ЖЕНИТЕ ЈА МЕНУВААТ ДЕФИНИЦИЈАТА ЗА ЗБОРОТ „ЖЕНА“ ВО НОВАТА CONVERSE КАМПАЊА

Новата кампања на CONVERSE се надоврзува на претходната, овој пат славејќи ја жената и промовирајќи ја моќта на љубовта, енергијата, силата, единството и заедницата. Предводници на кампањата се младите жени: Мили Боби Браун, Стефани Курлов, Кин Јункуан, Касиа Гола и Наоми Прејзлер. Ширум светот, девојките и жените се опишуваат како подредени, некаде и во навредливи...

21.02.201921.02.2019
ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОЛНИТЕ СВОЈОТ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ

ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОЛНИТЕ СВОЈОТ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ

Скопје Сити Мол е првиот шопинг центар во Македонија каде што е поставена станица за полнење на електрични и приклучни хибридни возила. Со поставување на полначот во Скопје Сити Мол, ЕВН продолжува со ширење на националната мрежа на јавно достапни полначи за електрични возила која во моментов брои повеќе од 40 полначи. Полначот во Скопје...

13.02.201913.02.2019
  • 1
  • 2