🌹 Среќен 8-ми март 🌹

🌹 Среќен 8-ми март 🌹

Драги дами,  Скопје Сити Мол ви посакува да бидете мудри, горди, достоинствени, храбри и силни, а истовремено и нежни и внимателни.  Среќен 8-ми март 

08.03.201808.03.2018
(Фотогалерија) Отворање на поставката “Жената во Македонија низ времето”

(Фотогалерија) Отворање на поставката “Жената во Македонија низ времето”

Денес во Skopje City Mall се отвори првата вонмузејска поставка насловена “Жената во Македонија низ времето” која ќе трае до 14ти март Ви пренесуваме дел од атмосферата која денес е во #SkopjeCityMall Скопје Сити Мол во соработка со НУ Археолошкиот Музеј, НУ Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија ви ја презентираат поставката “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА...

07.03.201807.03.2018
Добитници на играта “Skopje City Mall за 8ми Март Ве носи на…”

Добитници на играта “Skopje City Mall за 8ми Март Ве носи на…”

🌷 SKOPJE CITY MALL по повод празникот на жената 8 МАРТ, подготви специјални изненадувања за припадничките на понежниот пол, затоа во периодот од 1 до 5 март, сите заинтресирани имаа можност да се пријават на пултот за регистрација во кампањата на приземје. Најсреќните беа извлечени преку пренос на фејсубк фан страната на Скопје Сити Мол. Ова...

06.03.201806.03.2018
Mузејска поставка во Skopje City Mall  “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

Mузејска поставка во Skopje City Mall “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

По повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, Скопје Сити Мол во соработка со НУ Археолошкиот Музеј, НУ Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија, ја организираат првата вон музејска поставка на артефакти, носии и инсталации за жената во Македонија насловена како “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО“. Од името на изложбата “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ...

03.03.201808.03.2018
Среќна Баба Марта 2018

Среќна Баба Марта 2018

#SkopjeCityMall денес Ви подарува мартинки за среќа, љубов и здравје  Се гледаме повторно од 16:00 часот! Среќна Баба Марта 2018

01.03.201825.03.2018
За 8ми Март Skopje City Mall Ве носи

За 8ми Март Skopje City Mall Ве носи

🌷 SKOPJE CITY MALL по повод празникот на жената 8 МАРТ, Ви подготви специјални изненадувања за припадничките на понежниот пол, затоа во периодот од 1 до 5 март, повелете во Skopje City Mall и пријавете се на пултот за регистрација во кампањата на приземје. Најсреќните кои ќе бидат извлечени – добиваат вистински празнични изненадувања: Ве носиме:...

27.02.201803.03.2018
Одберете ја вашата нова зимска опрема во Beosport #SkopjeCityMall 

Одберете ја вашата нова зимска опрема во Beosport #SkopjeCityMall 

 Искористете ги попустите кои ги нудиме и одберете ја јакната Искористете ги финалните попусти во Beosport Macedonia и одберете ја јакната од брендот Pepe Jeans со елегантен изглед. Голем избор на скијачки ракавици во Beosport Macedonia. Заштитете се во студените зимски денови со фантомките од брендот NGN. Чизми од брендот NGN водоотпорни и одлични за забавните...

26.02.201826.02.2018
Великодушната и секогаш пријателски настроена Маја ни долетува овој четврток во Cineplexx

Великодушната и секогаш пријателски настроена Маја ни долетува овој четврток во Cineplexx

„Пчеличката Маја: Медени игри“ е уште една убава приказна за Маја и нејзиниот најдобар пријател Вили како и некои нови и стари пријатели од Ливадата. Кога пре- ентузијастичната Маја случајно ќе ја посрамоти кралицата на Бузтрополис, принудена е да ги обедини своите сили со тимот на бунтовници инсекти и да се натпреварува на Медените игри....

21.02.201821.02.2018
Женствени вибрации – Bella пролет/лето 2018

Женствени вибрации – Bella пролет/лето 2018

Верни на вкусот на модните зависници, Bella ја најавува новата сезона подинамично од кога било.   Инспирирани од пролетта, од убавината на жените, пријателството и посветеноста кон своите дами, Bella креираше колекција со весели и впечатливи бои, минимални детали, модерни дезени и струкирани форми. Новата колекција е посветена на ведрите, храбрите, елегантните, гламурозните дами, кои...

19.02.201821.02.2018
Ексклузивно: Emporio Armani и Armani Exchange за прв пат во Македонија

Ексклузивно: Emporio Armani и Armani Exchange за прв пат во Македонија

Ексклузивно: Emporio Armani и Armani Exchange за прв пат во Македонија.  Модерни, елегантни и спортски парчиња за оние мажи со префинет вкус и диманичен стил на живот, брендовите Emporio Armani и Armani Exchange се појавија во мултибренд продавницата City Fashion. Ајде сите на шопинг во City Fashion во Скопје Сити Мол, бидејќи таму може да...

16.02.201816.02.2018
Cineplexx Black Panther

Cineplexx Black Panther

По настаните од „Капетан Америка: Граѓанска војна“, кралот Т’Чала се враќа дома во изолираната и технолошки напредна африканска нација Ваканда за да служи како нов лидер на неговата земја. Сепак, Т’Чала наскоро дознава дека е предизвикан на борба за тронот од одредени фракции во неговата сопствена земја. Кога двајца непријатели прават заговор за уништување на...

15.02.201821.02.2018