Фан си на Cavaliers или Warriors? Побрзај во Sport Vision

Фан си на Cavaliers или Warriors? Побрзај во Sport Vision

Cavaliers или Warriors?! Кој е твојот тим? Новата NBAxNIKE колекција и новите дресовите на Clevelend Cavaliers и Golden State Warriors можете да ги пронајдете во Sport Vision продавницата во Skopje City Mall  

29.11.201711.12.2017
Cineplexx: The Emoji Movie

Cineplexx: The Emoji Movie

СОДРЖИНА „Емотикон: Филм“ го открива тајниот свет во вашиот паметен телефон. Скриени во рамките на една апликација се наоѓа градот Текстополис, град во којшто живеат сите емотикони. Надевајќи се дека ќе бидат избрани од страна на корисникот на телефонот., секој емотикон има само еден израз, освен Џин, темпераментен емотикон кој има многу изрази. Решен да...

27.11.201728.11.2017
Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Black Friday&Weekend шопинг лудило од петок во Skopje City Mall

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Black Friday! Сите попусти на следниов линк http://skopjecitymall.mk/bf/  Што може да очекувате викендов во Skopje City...

22.11.201709.02.2018
Бесплатни прегледи за ХОББ во Skopje City Mall

Бесплатни прегледи за ХОББ во Skopje City Mall

Одлична можност бесплатно и инстантно да ја проверите Вашата дишната функција! По повод Светскиот ден за хронична опструктивна белодробна болест – ХОББ 2017 година, кој оваа година се одбележува под мотото “Многуте лица на хроничната опструктивна белодробна болест“, Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза и Здружението на пневмофтизиолозите на Македонија организираат бесплатни прегледи за мерења на...

14.11.201711.12.2017
Наоми Кемпбел и Том Тејлор

Наоми Кемпбел и Том Тејлор

ТОМ ТЕЈЛОР започна соработка со модната икона Наоми Кемпбел. Наоми Кемпбел го прикажува идеалниот партнер, со карактеристики како храброст и независност, а воедно и ја поткрепува посилната слика за брендот, која се комуницира во рамки на новата кампања. КАЖИ ДА е нова филозофија која го обединува оптимистичкото и провокативното однесување на брендот кон потрошувачот. Првата...

13.11.201721.02.2018
Спреми се за прослава | 1иот роденден на Јack&Jones во Скопје Сити Мол

Спреми се за прослава | 1иот роденден на Јack&Jones во Скопје Сити Мол

Спреми се за прослава на 1иот роденден на Јack&Jones во Скопје Сити Мол и искористи ја можноста да купиш парчиња од најновата колекција есен зима со роденденски попуст од -20% на целиот асортиман и до неверојатни 50% на селектирани парчиња. Акцијата трае од 06-12 Ноември. Вашата адреса за урбан стил и скандинавски квалитет. Ве очекуваме ~  Јack&Jones...

09.11.201711.12.2017
Првата изложба на провокативни motion poster во Македонија во Скопје Сити Мол

Првата изложба на провокативни motion poster во Македонија во Скопје Сити Мол

Асоцијацијата на графички дизајнери – Плакарт во соработка со Скопје Сити Мол на посетителите на овој трговски цетнар, има ја нудат одличната можност за прв пат во Македонија да искусат „раздвижени“ постери. Моќните, контрастни плакати со длабоки пораки, авторство на дизајнери од Полска, Австрија, Русија, Мексико, Унгарија, Иран, Македонија содржат теми кои се актуелни, општествени,...

08.11.201711.12.2017
Росана Јанков: Секоја жена има нешто што ја отсликува нејзината женственост

Росана Јанков: Секоја жена има нешто што ја отсликува нејзината женственост

Убава, насмеана и амбициозна. Силна како поддршка на сопругот, нежна како мајка на убавата Лара. Летото е времето од годината, кое некако најмногу ѝ годи. Сака патувања, но и пешачење. Љубопитна, постојано насочена кон правдата, како и секој астролошки припадник на Скорпиите. Таа е дел од тимот на АМСМ и нашето друштво во Скопје Сити Мол...

06.11.201706.11.2017
Јелена Антиќ: Македонска кошаркарска принцеза

Јелена Антиќ: Македонска кошаркарска принцеза

Македонската кошаркарска принцеза, која го живее светскиот сон за професионален успех. Нејзиното интернационално портфолио е навистина богато. Тимовите ја сакаат, поради нејзиниот талент и предаденост во игра. Родена во спортска фамилија, од раѓањето се вљубува во шармот на кошарката. Кога не е на терен, сака да црта и фотографира, но сака и шопинг како и...

06.11.201706.11.2017
Екслузивно во #Anhoch | Nokia 3310

Екслузивно во #Anhoch | Nokia 3310

Екслузивно во #Anhoch – Пристигна наследникот на легендарниот телефон Nokia 3310! Најочекуваниот модел за 2017 година пристигна во салонот на Anhoch #SkopjeCityMall Поседува екран од 2.4” кој овозможува подобра читливост при сончева светлина и батерија која трае до еден месец. Nokia 3310 – 2017 во моментот е достапен во 3 бои.

06.11.201721.02.2018
Најава за новата колекција на Parfois есен/зима 2017

Најава за новата колекција на Parfois есен/зима 2017

ТАА – последната форма на себе изразување Кампањата на PARFOIS за есен-зима 17/18 ја најавува новата сезона преку концепт кој ја слави жената која се чувствува исполнето преку процес на себе откривање и која ужива во сопствената кожа. Оваа кампања се раѓа во околина исполнета со контрасти и опкружена со уметност, архитектура, видео и танц....

06.11.201721.02.2018