Celebrity Meet Up | Запознајте ги Раста и Ана Николиќ!

Celebrity Meet Up | Запознајте ги Раста и Ана Николиќ!

Skopje City Mall Ве поканува на една поинаква дружба и запознавање со балканската атракција Раста и Ана Николиќ на 30 Јануари од 19:00 часот на вториот кат во трговскиот центар. Фановите ќе имаат можност да одговараат на прашања поврзани за нивната кариера и да освојат фотографирање, автограми и бесплатни билети за нивниот концерт кој ќе...

24.01.201809.02.2018
Last Minute Sale!

Last Minute Sale!

Од 19 јануари па се додека има залиха, Skopje City Mall ја организира шопинг манијата наречена Last Minute Sale. Облека, накит, обувки, спортска опрема, модни додатоци, бела техника, со еден збор се што сте посакувале да го имате и се дел од актуелните колекции, ќе можете да го добиете по намалена цена, со попусти до...

18.01.201809.02.2018
СЕМЕЈНИ ДЕНОВИ ВО CINEPLEXX

СЕМЕЈНИ ДЕНОВИ ВО CINEPLEXX

Заплови во магијата на филмскиот свет и уживај во најактуелните семејни филмови по намалена цена. Драги дечиња, мајки, таткови, баби, дедовци и сите чувари на детските соништа, ве известуваме дека организиравме одлична дружба во последната недела од зимскиот распуст со најактуелните анимирани и семејни филмови. Во периодот од 15. јануари до 21. јануари, за време на Cineplexx...

15.01.201815.01.2018
КРИТИЧАРИТЕ ИЗЈАВУВААТ ДЕКА Е НАЈДОБРИОТ ФИЛМ ЗА 2017! „ПОКЕР КРАЛИЦА“ во Cineplexx

КРИТИЧАРИТЕ ИЗЈАВУВААТ ДЕКА Е НАЈДОБРИОТ ФИЛМ ЗА 2017! „ПОКЕР КРАЛИЦА“ во Cineplexx

„Покер кралица“ се темели на вистинската приказна за Моли Блум (Џесика Честејн), млада и харизматична скијачка која ги губи сите надежи за олимпиското злато по сериозната повреда. Одлучувајќи привремено да ги напушти студиите, Моли наоѓа привремена работа која ќе ја внесе во нов свет кој бара самодисциплина и преданост: водење на најексклузивната илегална покер вечер....

03.01.201803.01.2018
Baby Art – My First Year рамка

Baby Art – My First Year рамка

Baby Art – My First Year рамката е посебен начин да зачувате прекрасен спомен од првата година живот на вашето бебе со 12 омилени фотографии и отпечаток од малото раче или стопало на вашето најмило. Бидејќи овие спомени остануваат засекогаш и ни ја греат душата  Повелете во продавницата на Bebe Home #SkopjeCityMall Bebe Home – lovely...

03.01.201803.01.2018
Празнично работно време на Скопје Сити Мол

Празнично работно време на Скопје Сити Мол

Деновите околу новогодишните празници се највозбудливиот период за децата, но и за возрасните, денови кога сите веруваме во мали чуда, слатки изненадувања и по малку магија. Затоа Skopje City Mall ја заокружува 2017-та со Магична сказна која ќе трае до 9 јануари 2018 година. Исто така има промени во работно време по повод новогодинишните празници.

22.12.201722.12.2017
Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City Mall

Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City Mall

Следејќи ги потребите на потрошувачите како и трендовите во дигиталното комуницирање, Skopje City Mall добива нова веб-страница преку која полесно ќе комуницира со своите потрошувачи. Новиот веб-сајт на Skopje City Mall е со свеж и пријателски дизајн, со нова категоризација на објавите и новостите, полесна и попрегледна навигација низ сајтот, како и подобрени технички перформанси....

19.12.201719.12.2017
Хумана новогодишна кампања | 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни

Хумана новогодишна кампања | 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни

Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот кат од трговскиот центар поместени се 12 новогодишно декорирани природни елки. Една елка – еден медиум. Во кампањата се вклучија медиуми од национални телевизии, преку веб портали до радио станици, како Телевизиите: Тв Телма...

18.12.201709.02.2018