Росана Јанков: Секоја жена има нешто што ја отсликува нејзината женственост

Росана Јанков: Секоја жена има нешто што ја отсликува нејзината женственост

Убава, насмеана и амбициозна. Силна како поддршка на сопругот, нежна како мајка на убавата Лара. Летото е времето од годината, кое некако најмногу ѝ годи. Сака патувања, но и пешачење. Љубопитна, постојано насочена кон правдата, како и секој астролошки припадник на Скорпиите. Таа е дел од тимот на АМСМ и нашето друштво во Скопје Сити Мол...

06.11.201706.11.2017
Јелена Антиќ: Македонска кошаркарска принцеза

Јелена Антиќ: Македонска кошаркарска принцеза

Македонската кошаркарска принцеза, која го живее светскиот сон за професионален успех. Нејзиното интернационално портфолио е навистина богато. Тимовите ја сакаат, поради нејзиниот талент и предаденост во игра. Родена во спортска фамилија, од раѓањето се вљубува во шармот на кошарката. Кога не е на терен, сака да црта и фотографира, но сака и шопинг како и...

06.11.201706.11.2017
Екслузивно во #Anhoch | Nokia 3310

Екслузивно во #Anhoch | Nokia 3310

Екслузивно во #Anhoch – Пристигна наследникот на легендарниот телефон Nokia 3310! Најочекуваниот модел за 2017 година пристигна во салонот на Anhoch #SkopjeCityMall Поседува екран од 2.4” кој овозможува подобра читливост при сончева светлина и батерија која трае до еден месец. Nokia 3310 – 2017 во моментот е достапен во 3 бои.

06.11.201721.02.2018
Најава за новата колекција на Parfois есен/зима 2017

Најава за новата колекција на Parfois есен/зима 2017

ТАА – последната форма на себе изразување Кампањата на PARFOIS за есен-зима 17/18 ја најавува новата сезона преку концепт кој ја слави жената која се чувствува исполнето преку процес на себе откривање и која ужива во сопствената кожа. Оваа кампања се раѓа во околина исполнета со контрасти и опкружена со уметност, архитектура, видео и танц....

06.11.201721.02.2018
☀️Време е за летен шопинг во #ALDO ️

☀️Време е за летен шопинг во #ALDO ️

☀️Време е за летен шопинг во Skopje City Mall ️ Денес ја посетивме продавницата на #ALDO Големи летни попусти, добар шопинг и не заборавајте ГОООЛЕМА НАГРАДНА ИГРА  Повеќе информации за наградната игра на skopjecitymall.mk/summer/ ☀️Редовна цена 7 490 ден ⛱️Summer Mall цена 3 745 ден ☀️Редовна цена 6 900 ден ⛱️Summer Mall цена 3 450 ден ☀️Редовна цена...

12.09.201712.09.2017
Хаваи во Skopje City Mall

Хаваи во Skopje City Mall

🌞 Драги посетители, дали ја посетивте поставката на Хаваи? Дојдете и запознајте се со Хаваи во #SkopjeCityMall

12.09.201712.09.2017
Моден предлог од Bella

Моден предлог од Bella

Шопингот е омилено хоби на секоја дама, а особено кога секоја недела можат да се најдат нови парчиња облека. Ве очекуваме во Bella, Skopje City Mall!

12.09.201712.09.2017
(Фото) Наградените од „модниот лов“ во посета на “Signori” и “Papaz”

(Фото) Наградените од „модниот лов“ во посета на “Signori” и “Papaz”

Успешен завршеток на „модниот лов“ во Skopje City Mall. Како и секогаш Skopje City Mall останува доследен и ги награди „моднитежртви“, одбрани од „ловечкото око“ на нашите модни блогери! По којзнае кој пат се докажа дека гостите во Skopje City Mall се оние со нај изострен вкус за мода и стил, што го направи изборот (ловот)...

21.08.201726.08.2017
Добродојдовте во летната оаза на Women’secret

Добродојдовте во летната оаза на Women’secret

Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, тука е летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret. Оваа сезона Women’secretги води купувачите низ летото со колекција на костими за капење и колекција која нуди многу различни...

16.08.201726.08.2017
Geox за ова лето

Geox за ова лето

Лесни и лежерни, еспадрили во повеќе бои од Geox. Повелете неколку прекрасни предлози на еспадрили од Geox за ова лето.  

14.08.201721.02.2018