Добродојдовте во летната оаза на Women’secret

Добродојдовте во летната оаза на Women’secret

Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, тука е летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret. Оваа сезона Women’secretги води купувачите низ летото со колекција на костими за капење и колекција која нуди многу различни...

16.08.201726.08.2017
Geox за ова лето

Geox за ова лето

Лесни и лежерни, еспадрили во повеќе бои од Geox. Повелете неколку прекрасни предлози на еспадрили од Geox за ова лето.  

14.08.201721.02.2018
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

Повторно Оптимус Прајм  ве повикува на уште едно продолжение од култната приказна за роботите и луѓето. Оптимус Прајм ја пронаоѓа својата планета, Сајбертрон, сега повеќе мртва планета. Таму дознава дека тој е одговорен за убивање на планетата. За да ја врати повторно во живот, мора да се врати на Земјата и да го пронајде артефактот… Луѓето...

14.08.201726.08.2017
Bella – за секоја приказна

Bella – за секоја приказна

Летото е наменето за среќни денови проткаени со насмевки и незаборавни моменти кои на крајот резултираат со посебна приказна која засекогаш се памети. Ова лето создајте ја својата! Од денови поминати во уживање под летното, сино небо, до вечери полни со смеа и забава, оваа сезона исполнете ја со позитивна енергија и моменти кои никогаш нема...

14.08.201726.08.2017
Bata | Лето 2017 и нова технологија – Insolia

Bata | Лето 2017 и нова технологија – Insolia

Оваа сезона како тренд се појавува дезенот на тантелата во вид на перфорации на различни модели на спортските обувки и летните чизми, кои пак црпат инспирација од „Кочела“ фестивалите. Спортските обувки добиваат нови форми, а ретро стилот на подебел ѓон повторно се враќа во мода. Металик сјајот преовладува на различни парчиња и е задолжителен елемент...

14.08.201726.08.2017
Cineplexx | Rough Night

Cineplexx | Rough Night

СОДРЖИНА Пет најдобри пријателки од колеџ се собираат повторно по 10 години за луда моминска забава на еден викенд во Мајами. Нивната луда забава зазема погрешна насока кога случајно ќе го убијат машкиот стриптизер. Покрај лудоста да го прикријат лошиот чин, тие се зближуваат кога најмногу е потребно. Машкиот стриптиз завршува мртов на една плажа...

14.08.201726.08.2017
Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!”

Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!”

Skopje City Mall ги одбра 10те најкреативни фотографии кои учествуваа во играта “Сподели љубов во Skopje City Mall и биди дел од EXIT Лето на љубовта!” Skopje City Mall на најкреативните сопственици на фотографии кои беа постирани на социјалните мрежи Facebook и Instagram со хаштаг #exitmk и #scm4love им додели по 2 билети за најпрестижниот...

11.08.201726.08.2017
Timberland | Бродски Чевли

Timberland | Бродски Чевли

Еден од најрафинираните модели на Timberland– бродските чевли стануваат синоним за класичен дизајн со врвен квалитет. Овој модел чевли ги сплотува функционалноста, безвременоста и софистицираноста во обувки кои лесно се носат и комбинираат. За пролет/лето 2017 класиката е дополнета со модерна технологија со имплементирање на Sensorflex системот. Оваа техонологија постои од 2014 година е и...

11.08.201726.08.2017
Cineplexx | Cars 3

Cineplexx | Cars 3

Оригинален наслов: Cars 3 Почеток на филмот: 15.06.2017 Земја / година: USA/2017 Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Комедија Глумци: Armie Hammer, Owen Wilson, Bonnie Hunt, Tony Shalhoub, Cheech Marin Режија: Brian Fee Дистрибутер: 2i Film Возрасна Категорија: Втора категорија, родителски надзор Засенет од новата генерација брзи тркачи автомобили, легендарниот Лајтнинг Меквин е оттурнат од спортот...

11.08.201726.08.2017
#Parfois моден предлог за оваа недела

#Parfois моден предлог за оваа недела

Parfois оваа недела сака да ја испрати пораката до сите модни дами. Брзото време не истоштува, многу работа, многу обврски, малку сон… сепак во таа урбана гужва можеме да се развеселиме доколку ја прифатиме пораката на Parfois, “Тропски мотиви и позитивни мисли!” Проследено со таа порака е и овој моден предлог. #Parfois #Skopjecitymall

11.08.201726.08.2017