Празнично работно време 1ви, 2ри и 3ти мај!

Празнично работно време 1ви, 2ри и 3ти мај!

Почитувани, работно време на отворените локали за време на празничниот викенд ќе биде следно: Аптека Зегин 07:00 – 13:00 часот Маркет Рамстор 07:00 – 13:00 часот ДМ маркет 08:00 – 13:00 часот

30.04.202030.04.2020
Ново работно време на маркетот, ДМ дрогерија и Зегин‼️

Ново работно време на маркетот, ДМ дрогерија и Зегин‼️

Согласно новите препорачните мерки се менува работното време на следните локали‼️ Маркетот Ramstore – понеделник -петок 08:00 часот – 18:00 часот – сабота 07:00 часот – 14:00 часот Зегин – понеделник -петок 08:00 часот – 18:00 часот – сабота 07:00 часот – 14:00 часот ДМ дрогерија – понеделник -петок 08:00 часот – 18:00 часот – сабота...

23.04.202023.04.2020
Нови промени во работното време‼️

Нови промени во работното време‼️

Согласно новите препорачните мерки се менува работното време‼️ * Маркетот 07:00 до 15:00 часот * Зегин аптека 07:30 до 15:00 часот * ДМ дрогерија 08:00 до 14:30 часот До истите може да се пристапи преку влезот од улица Љубљанска покрај банката и влезот од улицата Манапо кај маркетот. * подземниот паркинг останува во функција Во...

09.04.202009.04.2020
Соопштение до јавноста за прекин на работа

Соопштение до јавноста за прекин на работа

Skopje City Mall Ве известува дека согласно прописите и одлуките на владата со цел да се намали ризикот од ширење на коронавирус  трговскиот центар ќе биде затворен во следниот период Следниве локали остануваат отворени согласно препорачните мерки * Зегин аптека * Маркетот * ДМ дрогерија * Менувачница * Тина Вет продавница за миленичиња До истите...

14.03.202025.03.2020
Соопштение до јавноста за скратено работно време

Соопштение до јавноста за скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека до сега ги подржуваа сите донеси одлуки и во иднина ќе ги подржуваат сите донесени одлуки на владата на Република Северна Македонија. Сакаме да ја известиме јавноста дека здравјето на граѓаните е пред се, и до донеусвање на одлука од владата за работењето...

14.03.202014.03.2020
Известување до јавноста за работно време на угостителските локали

Известување до јавноста за работно време на угостителските локали

Почитувани, Ве известуваме дека согласно препорачаните заштитни мерки од Владата на Република Северна Македонија од 12.03.2020 до 24.03.2020 сите кафетерии, ресторани и одделот за брза храна ќе работат со скратено работно време до 18 часот. Во делот за брза храна од Скопје Сити Мол исто така ќе биде направен нов распоред за седење за да се...

12.03.202013.03.2020
Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и  нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот шопинг центар во државата е секогаш со оригинални и забавни активности каде посетителите ќе доживеат еден различен и незаборавен 8 март, кој ќе се слави 4 дена! За сите оние кои го прославуваат 8 март,...

27.02.202022.05.2020
FORECAST: SUNNY WITH A CHANCE OF THUNDER

FORECAST: SUNNY WITH A CHANCE OF THUNDER

Нова година е вистинското време, а поради тоа и јас дојдов поранo, на почетокот на оваа година возејќи се на Thunder, со мојот Buzz Crew. Беше забавно, изминатите неколку недели e време кое го поминеме со пријателите и семејството, а исто така моравме да се потсетиме на интересните моменти од минатото. Сега, претпоставувам дека стоиме...

20.02.202020.02.2020
BE ZOOMED IN NIKE ZOOM 2K

BE ZOOMED IN NIKE ZOOM 2K

Без разлика што велат другите, она што никогаш не излегува од мода е да бидеш уникатен… На пример, секогаш брзам да пронајдам фенси патики и не ми е грижа што мисли некој за тоа. Го сакам мојот стил и навистина бев воодушевен кога видов дека се лансираат нови Nike Zoom. Необичен Nike љубител и фан, носталгичен...

07.02.202011.02.2020
НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан за своите посетители, под мотото “Носи ме во Париз”. Сите заинтересирани можат да бидат дел од интересни повеќедневни игри за парови, забава за посетителите, а како модератори на шоуто ќе се појават познатите ТВ водители...

31.01.202022.05.2020
Известување до јавноста за лажна дојава и повторно нормално функционирање на молот

Известување до јавноста за лажна дојава и повторно нормално функционирање на молот

Со ова известување би сакале да ја информираме јавноста дека денешната дојава за подметната експлозивна направа во просториите на трговски центар – Скопје Сити Мол, е ЛАЖНА. Оваа лажна дојава денес беше причина нашиот објект да биде затворен на неколку часа, додека не се применат сите светски стандарди за безбедност на трговски центри од затворен карактер. Како...

29.01.202029.01.2020
Ниски температури, уште пониски цени! Започна Winter Last Minute Sale!

Ниски температури, уште пониски цени! Започна Winter Last Minute Sale!

Ниските температури надвор направија Skopje City Mall да им обезбеди уште пониски, односни екстремно ниски цени на своите посетители. Од денеска па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои закупците ќе ги понудат на зимските колекции. „Периодот на празниците знае да биде навистина тежок за домашниот буџет,...

16.01.202021.01.2020