СЛАВИМЕ 7МИ РОДЕНДЕН

СЛАВИМЕ 7МИ РОДЕНДЕН

Време е за гооолема забава, мноооогу награди и шооопинг лудило во Skopje City Mall за нашиот 7ми роденден!  По повод 7-от роденден обезбедивме богата роденденска програма, за сите посетители на Skopje City Mall, каде ќе имаат возбудливо шопинг искуство од 4ти до 6ти октомври со големи попусти. Забавата започнува во петок кога имаме соба за гости до...

01.10.201919.12.2019
Игри, попусти и подароци за новата учебна година во Скопје Сити Мол

Игри, попусти и подароци за новата учебна година во Скопје Сити Мол

Се ближи крајот на летниот распуст, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен старт на новата учебна година. Почнувајќи од 23ти па сѐ до 15.09 во Скопје Сити Мол ве чекаат специјални изненадувања кои овој трговски центар ги подготви за Вас и Вашите најмили. Во периодот што...

23.08.201901.10.2019
THEY ARE READY FOR SCHOOL. ARE YOU?

THEY ARE READY FOR SCHOOL. ARE YOU?

Овие деца се млaди, паметни, успешни, автентични, кул, со еден збор – единствени! Ова се нашите Golden Kids, „златни’’ деца од регионот кои ги одбравме за лица на новата Ready for School кампања. Нашите златни деца доаѓаат од Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Словенија, Бугарија и Романија и за нив може да се каже дека...

21.08.201923.08.2019
ТОМ ТЕЈЛОР – Колекција Есен/Зима 2019

ТОМ ТЕЈЛОР – Колекција Есен/Зима 2019

Хамбуршкиот моден бренд ТОМ ТЕЈЛОР лансираше нова колекција Есен/Зима 2019 со ретро – класична нота. Модните парчиња со “винтиџ“ стил, инспирирани од модни елементи и силуети од 1970 година, потсетуваат на минатото и будат носталгија. Колекцијата прикажува возбудлив контраст – современи технолошки трендови во комбинација со новата поврзаност со природата. Модната колекција преку функционалните ткаенини,...

14.08.201915.08.2019
Superdry со нови модни парчиња за пролет/лето

Superdry со нови модни парчиња за пролет/лето

Superdry претставуав еден од омилените брендови на мажите кои што се љубители на покежуал стилот. Брендот како и претходните години ни донесе новитети за пролет/лето сезоната. Во целата колекција може да се најдат, нови дуксери, панталони, јакни, маици и голем број на уникатни аксесоари кои се препознатливи за брендот. Во оваа колекција фокусот е ставен...

12.08.201912.08.2019
Недела на големи попусти и до 60 рати без камата во „Нептун”

Недела на големи попусти и до 60 рати без камата во „Нептун”

HAPPY WEEK акција во „Нептун” со големи попусти и до 60 рати без камата на сите производи! Од 05-12 август, потрошувачите ќе може да купуваат по промотивни – haPPу цени со големи попусти и до 60 рати без камата со haPPy кредитот или до 24 рати без камата со кредитни картички и со синдикална продажба....

06.08.201908.08.2019
Skopje City Mall изложбата на фотографии „СКОКАМЕ ЗАЕДНО“

Skopje City Mall изложбата на фотографии „СКОКАМЕ ЗАЕДНО“

Во организација на СКОПСКО ЛЕТО и Здружението за развој на општеството и животната средина „АКТА НОН ВЕРБА“ – Скопје, а во соработка со амбасадорот на Држава Израел за Република Северна Македонија, Н.Е. Дан Орјан, на 25 јули 2019 година, во Skopje City Mall во 16 часот ќе биде отворена изложбата на фотографии „СКОКАМЕ ЗАЕДНО“. „Скокаме...

24.07.201901.10.2019
Млади и успешни жени од Македонија во новата NIKE кампања

Млади и успешни жени од Македонија во новата NIKE кампања

Сѐ повеќе девојки се вклучени во спортовите кои досега беа „резервирани“ за мажите. Трудот, мотивацијата, желбата за успех и енергијата која ја следи една спортистка на фудбалскиот терен се отсликува во фитнес салата, на патеката за трчање, во базенот… со самото тоа целата Nike колекција оваа сезона е во духот на жената и фудбалот, и...

04.07.201904.07.2019
LATE NIGHT SHOPPING, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

LATE NIGHT SHOPPING, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 5 до 7 јули. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до полноќ, со огромни попусти во повеќе од 120 локали. Оваа година Скопје...

01.07.201921.08.2019
„Lucky days” во НЕПТУН од 27.06-02.07 – Најголеми попусти на целиот асортиман!

„Lucky days” во НЕПТУН од 27.06-02.07 – Најголеми попусти на целиот асортиман!

Во периодот од 27.06-02.07 во „Нептун”  има голема акција „Lucky days” со најголеми попусти на целиот асортиман и шопинг до 60 рати со haPPy инстант кредитот. Овие “Среќни денови” на големи попусти во „Нептун” потрошувачите за прв пат ќе може да купуваат и до 60 рати со haPPy инстант кредитот што е одлична можност за...

27.06.201927.06.2019
Летен саем на книгата

Летен саем на книгата

📚Драги љубители на пишаниот збор, 📖 Од 15 јуни па сѐ до 20 јуни во организација на Скопје Сити Мол и Македонско асоцијација на издавачите на Македонија ќе се одржи “Летен саем на книгата“, на кој ќе бидат понудени илјадници наслови од различни жанрови и автори. Традиционално секоја година во пресрет на летото и летните...

17.06.201921.08.2019
ВАН ГОГ СО ПРОМОЦИЈА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ВАН ГОГ СО ПРОМОЦИЈА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

„Слободен печат“ и „Баги Комуникации“ со задоволство ве покануваат на промоцијата на новиот албум и книга на групата „Ван Гог“ на 13 јуни во Скопје. Промоцијата ќе се одржи во „Плеј кафе“, во Скопје сити мол, со почеток во 12 часот. Неодамна групата го издаде својот нов, десетти по ред студиски албум „Море без обала“, кој...

11.06.201911.06.2019