ДЕЦАТА ГО ЧЕКААТ ВЕЛИГДЕН КАКО ПРАЗНИК КОЈ НОСИ БОИ

ДЕЦАТА ГО ЧЕКААТ ВЕЛИГДЕН КАКО ПРАЗНИК КОЈ НОСИ БОИ

Скопје Сити Мол оваа година големиот христијански празник Велигден го посветуа на најмалите кој ќе ги анимира преку натпревари, разни игри и работилници и на тој начин да го прослават и запомнат. “Велигденски свет” кој ќе се одржува во периодот од 22 до 29 април, е катче во трговскиот центар кој има лавиринт, џиновски зајко...

26.04.201926.04.2019
Втора серија фотографии од соработката Каролина Гочева и MANGO

Втора серија фотографии од соработката Каролина Гочева и MANGO

Во пролетта цутат најубавите цвеќиња…  А, пролетното будење го најавуваме во највпечатливата боја за сезоната. @karolinagocheva Овој пат се работи за комбинација која е одлична за меѓусезонско, модерно облекување. Фуксијата која доминира како боја е одлична за да го долови вистинското пролетно расположение кое владее деновиве. Здолниште со разигран принт и капут одличен за дневни и вечерни...

24.04.201924.04.2019
MEETUP “Змејови за змејови” Андреј Прави Влогови и Иван Ајнштајн!

MEETUP “Змејови за змејови” Андреј Прави Влогови и Иван Ајнштајн!

🤩Ви пренесуваме како помина MEETUP-от наречен “Змејови за змејови” 🐉🔥двајцата млади инфлуенсери, Андреј Прави Влогови и Иван Ајнштајн, во Скопје Сити Мол‼️ За да го видите целиот албум посетете ја нашата фејсбук страна 

09.04.201909.04.2019
Победниците од Mask’N Mall 2019

Победниците од Mask’N Mall 2019

Драги пријатели, Ги имаме победниците од Mask’N Mall 2019, натпреварот за најдобрите маски кои вие ги избравте со лајкување Прво место вредоносен ваучер од 15.000 денари  Второ место вредоносен ваучер од 10.000 денари Трето место вредоносен ваучер од 5.000 денари   Ви ги презентираме и победниците за најдобра маска од вработени низ локалите во Скопје Сити Мол...

03.04.201903.04.2019
Светни Сино | Скопје Сити Мол го одбележува светскиот ден на аутизмот

Светни Сино | Скопје Сити Мол го одбележува светскиот ден на аутизмот

Почитувана македонска јавност… Повелете на дружење, игра, песна и забава со деца и лица со аутистичен спектар на нарушувања.Ајде, заедно да ја дадеме поддршката и да го одбележиме Интернационалниот ден за подигнување на свеста и прифаќање на АУТИЗМОТ како состојба и различност, еднаква со сите други човекови состојби и различности. СВЕТНИ СИНО!!! Дата: 02 Април...

02.04.201902.04.2019
Денес Ве покануваме на Latino Flash Mob

Денес Ве покануваме на Latino Flash Mob

На 2 Април во Скопје Сити Мал танцуваме сите заедно, Ве носиме во потоплите краишта на светот, карипските звуци на Салсата и Бачатата ќе бидат доволно опуштање за и вие да ни се приклучите, а со бразилската Самба сите на нозе, Руеда, Ча Ча и Зумба за еден несекојдневен рекреативен вторник. Танцувај и Уживај, секој...

02.04.201902.04.2019
ТРАДИЦИОНАЛНО ПРОСЛАВУВАЊЕ НА ДЕНОТ НА ШЕГАТА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ТРАДИЦИОНАЛНО ПРОСЛАВУВАЊЕ НА ДЕНОТ НА ШЕГАТА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Годинава најдобра маска ќе се бира и меѓу вработените на трговскиот центар Една поговорка вели: “Денес е 1. април – денот на шегата, не верувај никому и немај доверба во никого, впрочем како сите други 364 денови.” Но, она што е за верување е дека во Скопје, веќе неколку години, центарот на обележување на Денот...

28.03.201901.04.2019
СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА:  Успешно спроведена вежба за евакуација

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА: Успешно спроведена вежба за евакуација

Денеска во 07:30 часот, во просториите на Скопје Сити Мол, согласно законските обврски и правилникот за работа на трговскиот центар, се одржа една редовна вежба за евакуација. Целта на оваа интерна активност во форма на евакуација, е да се тестира системот за заштита и спасување на трговскиот центар. Вежбата за евакуирање била изведена под надзор...

27.03.201927.03.2019
Уникатната изложба “Во земјата на змејовите” дојде во Скопје

Уникатната изложба “Во земјата на змејовите” дојде во Скопје

Уникатната изложба “Во земјата на змејовите” дојде во Скопје! После турнејата од неколку европски градови, од 21. март до 21. април, уникатната изложба “Во земјата на змејовите” стигнува и во Скопје. Сите посетители на Скопје Сити Мол ќе можат да ја видат и да ја доживеат оваа несекојдневна изложба, која што е исклучително ретка прилика....

19.03.201903.04.2019
Македонската Мода од минатото

Македонската Мода од минатото

По повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, Скопје Сити Мол во соработка со Ансамбл Македонија, ја организираат првата јавна поставка на староградски модни изгледи на жената во Македонија насловена како “Македонската Мода од минатото“. Изложбата “Македонската Мода од минатото” е изложба во која се претставени експонатите од Ансамбл Македонијакои покриваат староградски модни изгледи во период од 19ти...

25.02.201911.03.2019
Промени во наплата и режим на паркингот во Скопје Сити Мол

Промени во наплата и режим на паркингот во Скопје Сити Мол

Почитувани посетители, Ве известуваме дека СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, воведува нов режим во однос на паркингот. Работното време на паркингот од 08 до 01 часот останува исто, додека транзитниот бесплатен период ќе изнесува 30 минути.  Првите 4 саати чинат како и до сега 40 денари, а после тие 4 саати, секој саат чини 40 денари. Со...

21.02.201922.02.2019
ЖЕНИТЕ ЈА МЕНУВААТ ДЕФИНИЦИЈАТА ЗА ЗБОРОТ „ЖЕНА“ ВО НОВАТА CONVERSE КАМПАЊА

ЖЕНИТЕ ЈА МЕНУВААТ ДЕФИНИЦИЈАТА ЗА ЗБОРОТ „ЖЕНА“ ВО НОВАТА CONVERSE КАМПАЊА

Новата кампања на CONVERSE се надоврзува на претходната, овој пат славејќи ја жената и промовирајќи ја моќта на љубовта, енергијата, силата, единството и заедницата. Предводници на кампањата се младите жени: Мили Боби Браун, Стефани Курлов, Кин Јункуан, Касиа Гола и Наоми Прејзлер. Ширум светот, девојките и жените се опишуваат како подредени, некаде и во навредливи...

21.02.201921.02.2019