Протоколи за отворање и работа на молови

Протоколи за отворање и работа на молови

Следните протоколи произлегуваат од Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на коронавирусот од страна на Министерство за здравство на Република Северна Македонија и комисија за зарасни болести. 1. Ограничено/скратено работното време (10:00-18:00) /затворени во недела 2. Регулирање на влезот на лица во затворениот продажен центар од страна на овластено лице, така...

14.05.202014.05.2020
Соопштение до јавноста за повтoрно отворање на Скопје Сити Мол

Соопштение до јавноста за повтoрно отворање на Скопје Сити Мол

Драги пријатели, Би сакале да ве известиме дека официјално е донесена одлука на 12.05.2020 од владата за отворање на трговските центри. Со цел да го спремаме трговскиот центар со најдобар ред  како и продавниците да бидат спремни за отварање сакаме да ве известиме дека трговскиот центар ќе биде отворен на 15.05.2020 во 10:00 часот. Трговскиот...

12.05.202012.05.2020
Празнично работно време 1ви, 2ри и 3ти мај!

Празнично работно време 1ви, 2ри и 3ти мај!

Почитувани, работно време на отворените локали за време на празничниот викенд ќе биде следно: Аптека Зегин 07:00 – 13:00 часот Маркет Рамстор 07:00 – 13:00 часот ДМ маркет 08:00 – 13:00 часот

30.04.202030.04.2020
Ново работно време на маркетот, ДМ дрогерија и Зегин‼️

Ново работно време на маркетот, ДМ дрогерија и Зегин‼️

Согласно новите препорачните мерки се менува работното време на следните локали‼️ Маркетот Ramstore – понеделник -петок 08:00 часот – 18:00 часот – сабота 07:00 часот – 14:00 часот Зегин – понеделник -петок 08:00 часот – 18:00 часот – сабота 07:00 часот – 14:00 часот ДМ дрогерија – понеделник -петок 08:00 часот – 18:00 часот – сабота...

23.04.202023.04.2020
Нови промени во работното време‼️

Нови промени во работното време‼️

Согласно новите препорачните мерки се менува работното време‼️ * Маркетот 07:00 до 15:00 часот * Зегин аптека 07:30 до 15:00 часот * ДМ дрогерија 08:00 до 14:30 часот До истите може да се пристапи преку влезот од улица Љубљанска покрај банката и влезот од улицата Манапо кај маркетот. * подземниот паркинг останува во функција Во...

09.04.202009.04.2020
Соопштение до јавноста за прекин на работа

Соопштение до јавноста за прекин на работа

Skopje City Mall Ве известува дека согласно прописите и одлуките на владата со цел да се намали ризикот од ширење на коронавирус  трговскиот центар ќе биде затворен во следниот период Следниве локали остануваат отворени согласно препорачните мерки * Зегин аптека * Маркетот * ДМ дрогерија * Менувачница * Тина Вет продавница за миленичиња До истите...

14.03.202025.03.2020
Соопштение до јавноста за скратено работно време

Соопштение до јавноста за скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека до сега ги подржуваа сите донеси одлуки и во иднина ќе ги подржуваат сите донесени одлуки на владата на Република Северна Македонија. Сакаме да ја известиме јавноста дека здравјето на граѓаните е пред се, и до донеусвање на одлука од владата за работењето...

14.03.202014.03.2020
Известување до јавноста за работно време на угостителските локали

Известување до јавноста за работно време на угостителските локали

Почитувани, Ве известуваме дека согласно препорачаните заштитни мерки од Владата на Република Северна Македонија од 12.03.2020 до 24.03.2020 сите кафетерии, ресторани и одделот за брза храна ќе работат со скратено работно време до 18 часот. Во делот за брза храна од Скопје Сити Мол исто така ќе биде направен нов распоред за седење за да се...

12.03.202013.03.2020
Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и  нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот шопинг центар во државата е секогаш со оригинални и забавни активности каде посетителите ќе доживеат еден различен и незаборавен 8 март, кој ќе се слави 4 дена! За сите оние кои го прославуваат 8 март,...

27.02.202022.05.2020
FORECAST: SUNNY WITH A CHANCE OF THUNDER

FORECAST: SUNNY WITH A CHANCE OF THUNDER

Нова година е вистинското време, а поради тоа и јас дојдов поранo, на почетокот на оваа година возејќи се на Thunder, со мојот Buzz Crew. Беше забавно, изминатите неколку недели e време кое го поминеме со пријателите и семејството, а исто така моравме да се потсетиме на интересните моменти од минатото. Сега, претпоставувам дека стоиме...

20.02.202020.02.2020
BE ZOOMED IN NIKE ZOOM 2K

BE ZOOMED IN NIKE ZOOM 2K

Без разлика што велат другите, она што никогаш не излегува од мода е да бидеш уникатен… На пример, секогаш брзам да пронајдам фенси патики и не ми е грижа што мисли некој за тоа. Го сакам мојот стил и навистина бев воодушевен кога видов дека се лансираат нови Nike Zoom. Необичен Nike љубител и фан, носталгичен...

07.02.202011.02.2020
НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

НОСИ МЕ ВО ПАРИЗ СО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан за своите посетители, под мотото “Носи ме во Париз”. Сите заинтересирани можат да бидат дел од интересни повеќедневни игри за парови, забава за посетителите, а како модератори на шоуто ќе се појават познатите ТВ водители...

31.01.202022.05.2020