Славиме 45 години од постоењето на „yellow boots“!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

Овој викенд славиме 45 години постоење на легендарните жолти чизми! 🎈🎉
Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие чизми кои се одликуваат со издржлив ѓон и премиум кожа се многу повеќе од легендарни. Тие се икона!
***
Викендов уживајте во попустот од -20% на целата колекција, а во сабота во продавницата во Skopje City Mall ве чекаме во специјалната колор и дизајн лабораторија за персонализирање на вашите Timberland-ки со тату-артистот Dragan Drash Kitanovski и илустраторката Em Ellephantski. Подготвивме и многу други изненадувања за нашите купувачи, ве очекуваме!


  •  
  •  
  •  
  •  
  •