3 капути кои изгледаат моќно и луксузно, а може да се најдат во high-street продавниците во Skopje City Mall

 
 
   

Во потрага сте по мешавина од волна или волнен капут? Имаме 3 прифатливи предлози кои изгледаат многу луксузн о.Сега и официјално е студено, па затоа сигурен зимски капут е апсолутно задолжително парче од облеката.Иако капутите на Max Mara или Totem секогаш ќе бидат на нашата листа на желби за купување од соништата, ние навистина сме импресионирани од некои волнени капути кои моментално се нудат од попристапни брендови по пониски цени.

Впрочем, клучот за скапиот изглед на капутот лежи во неговиот крој. Некои од најдобрите висококвалитетни волнени капути се предимензионирани, паѓаат до глуждовите и обезбедуваат доволно простор за да го облечете преку густо плетен  џемпер.

Mango

Zara
Овој капут во боја на камила изгледа така софистицирано благодарение на неговата возвишена волнена изработка и кројот со појасот.

Reserved

Навистина изборот е голем, но едно е сигурно – овој капут во боја може да се носи со се. Ако мислевте дека комбинирањето на капут во боја е тешка задача, изберете ваква топла зелена боја за почеток и сами уверете се.


 
 
   
Translate in English»