“Белата кошула има многу лица” – најдобри бели кошули идеални за сите прилики

 
 
   

Белата кошула е задолжителнa, без разлика дали се работи за женска или машка гардероба. Речиси и да нема прилика во која не можеме да носиме бела кошула. Секогаш е модерна и секогаш се чувствуваме добро во неа.

“Белата кошула има многу лица”, може да изгледа многу професионално, кул или секси, се зависи од нејзиниот крој, од аутфитот, односно од начинот на кој ја комбинирате.

Ги разгледавме полиците во продавниците на Skopje City Mall за да ги пронајдеме  најдобрите бели кошули кои ќе ги носите секогаш.

Massimo Dutti

Zara

Можеме да ја комбинираме апсолутно со сè. Во лето можеме да ја носиме преку костим за капење, одлично оди со панталони за деловни пригоди, со фармерки е одлична за лежерни опции, а со добро кратко здолниште идеална е за вечерно излегување.

Mango

Zara

Ralph Lauren

Mango

Mango

Zara


 
 
   
Translate in English»