ECCO – MOVES LIKE YOU

 
 
   

Ново. Модерно. Иновативно. Неверојатно удобно!

ECCO – MOVES LIKE YOU
Ново. Модерно. Иновативно. Неверојатно удобно!

Секогаш се стремиме да бидеме во чекор со модерното и иновативното! Затоа ви го носиме водечкиот премиум бренд за чевли ECCO. Тие се единствени во оваа индустрија кои ја прават кожата во нивните кожарии и произведуваат чевли од сопствените фабрики. Препознаени се како бренд кој посветува најголемо внимание на деталите и квалитетот.
PEKO Македонија го збогатува својот арсортиман со ултра модерните и иновативни обувки ECCO.

Што ги прави толку квалитетни и удобни обувките на ECCO? Ова се нивните карактеристики!

● Biom natural motion by ECCO
Biom технологијата се залага за „Биомеханичка оптимизација“ со цел да го ослободи стапалото да се движи природно, ефикасно и моќно. Сите производи на Biom се професионално подесени за различните барања кои се неопходни за различните активности, поради тоа стапалата и мускулите имаат потпора и се охрабрени да се движат поприродно.
Сите обувки на Biom ги содржат елементите: Анатомски исправен флекс жлеб, Low-to-the-ground, Директна инјекција и Се вклопува стапалото како ракавица.
● Fluidform by ECCO
Препознатливиот комфор на обувките започнува со анатомската поставеност и уникатните 3D калапи кои што ECCO ги користи за изработка на обувките. Лесните течни материјали се вбризгуваат директно во ѓонот на чевелот за да се создаде интегрална, флексибилна и лесна врска помеѓу горниот и надворешниот ѓон. Резултатот е неспоредлива удобност и целодневно носење.

● Phrone by ECCO
Потполно новата Phrone ја користи Fluidform технологијата за да произведе уште помек, полесен среден ѓон кој многу добро ќе се приспособи на ладно време. Ултра-лесниот Phorene ја зголемува апсорпцијата на ударите и враќањето на енергијата на самите обувки а со тоа и на самото стапало.

● Shock thru by ECCO

Со помош на технологијата на зелената точка Shock thru таа поминува низ целиот ѓон. На тој начин обезбедува напредна апсорпција на удари и нуди дополнително амортизирање со секој чекор.

● Gore-Tex by ECCO

Технологијата Gore-Tex освен што создава многу удобна, издржлива, и лесна обувка, таа исто така овозможува целосна водоотпорност.
Сега откако подобро ве запознавме со карактеристиките на ECCO обувките, време е да разгледате дел од линиите кои токму овој бренд ги нуди.
● BIOM 2.0

Овие патики се направени за да го поттикнат природното движење со технологијата за природно движење на биомот, a тоа ќе го направи секој чекор поефикасен за зголемена удобност и стабилност на енергијата. Исто така, ја отстранува влагата за да ја одржува околината на стапалата супер сува.

● Lisbon

Обувките Lisbon имаат врвен кожен горен дел со внатрешност која е обложена со кожа, што исто така овозможува да дишат стапалата. Тие имаат супер модерен изглед и ќе се чуствувате тренди додека ги носите во текот на целиот ден. Дебелиот слој што го формираат средниот ѓон и подножјето нудат огромна удобност и енергија со секој чекор.

❖ Street Tray

Оваа линија се одликува со живописни бои за модерен изглед на безвременски стил. Дизајнирани се со внатрешен патент, што нуди практичност и удобност додека изгледате стилки носејќи ги. Тие се изработени од мешавина на врвна кожа и имаат отстранлива влошка која нуди амортизирање и дишења на стапалото.
❖ Chunky

Инспирирани од актуелните стилови на модните писти, Chunky е вистинска обувка која што го дава оној тренди и кул стил, додека уживате во угодноста на самите обувки. Лесниот, густ бел ѓон на овие обувки додава висина и привлечност со секој чекор и е вистинскиот избор за супер модерен изглед.

❖ MX

Одлични обувки за оutdoor активности, со цврст ѓон кој дава поддршка и стабилност на стапалата. Изградени од материјали кои го следат природниот облик на стапалото, за зголемена стабилност.
❖ ELO

Направени од комбинација на целосна зрнеста кожа и еластични текстилни детали, ECCO ELO е модерна и удобна патика која е преполна со стил. Одликувајќи се со ѓон целосно конструиран од Phorene, тој нуди можност за носење преку целиот ден и изглед кој ќе ве натера да се издвоите од толпата.
❖ Zipflex

Овие машки чевли ZIPFLEX се револуционерен ECCO дизајн. Обувки кој можат без никаков напор да се справат на отворено без разлика на временските услови и теренот. Со ултра флексибилен ѓон овие обувки се наменети за градските улици и лесни патеки за пешачење.

Овозможете му ја природата на стапалото, одберете ECCO обувки.


 
 
   
Translate in English»