Есенски трендови кои од сега можете да ги вклучите во вашиот стил

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

Иако сме во „срцето“ на летото, есенските трендови се познати одамна. Секоја нова сезона, се среќаваме со дизајни кои веќе сме ги сакале, но и други кои се појавуваат за прв пат и спаѓаат во листата на најперспективни.Така, оваа есен ќе има, како што се покажува, од се малку и не гледаме причина зошто да не пробаме сè …

Постојат неколку врвни есенски трендови кои можеме да ги избереме сега, создавајќи обновување и на нашиот стил и на нашата модна мисла. Подолу ги собравме оние што се издвојуваат и ви предлагаме да ги пробате сега без размислување!

СМЕЛИ БОИ Смелите бои доминираат од минатата пролет, а како што изгледа, нема да ги оставиме толку брзо и лесно. Додаваат многу стил, но и интензитет дури и на наједноставниот изглед. Најдете го оној што ви одговара и носете го сега. Доколку припаѓате на смелите, не двоумете се да создадете целосно шарен изглед, но и комплет базиран на блок бои. Резултатот ќе ве импресионира.РОЗОВАОстанувајќи во категоријата бои, не можеме да ја игнорираме онаа која ужива огромно влијание во последните месеци, розовата. Некогаш детска Барби боја, заслужено освои едно од најважните места во нашата гардероба и доминира во сите колекции, од висока мода до уличниот стил. Ако уште немате розово парче во плакарот, време е да го набавите и сигурни сме дека ќе го носите и сега, и во текот на есенската сезона.ШОРЦЕВИЕдно од парчињата што мора да се има во летната сезона се шорцевите, но тие се носат и во есен и зима. Можете да носите шорцеви од утро до вечер, заедно со кошула и јакна, дури и за вашето појавување во канцеларија. Се што треба да направите е да го пронајдете дизајнот што најмногу одговара на вашата силуета кој ќе ви помогне да ги истакнете најдобрите атрибути на вашето тело. 

 TIE DYE Психоделичниот принт, кој стана вистински тренд благодарение од sвездите на уличниот стил, изгледа помодерно од било кога. Комбинации од различни бои, но и разновидност на големини на примероци, прават секоја жена да не може да одолее на овие парчиња облека. Ќе го најдете на сите парчиња, од едноставни маици до тексас панталони и фустани – има за сечиј вкус.

 OДВАЖНА КОШУЛА

Едно од најкласичните парчиња женска облека е кошулата. Во текот на годината, ова парче постојано се развива и се прилагодува на сезоната на најдобар начин. Сите вие ​​кои сакате да излезете од секојдневието и да ги следите трендовите, треба да обрнете внимание на кошули со смели и ексцентрични дизајни. Започнете со истражување и тестирање сега, за да бидете подготвени да импресионирате во новата сезона!


  •  
  •  
  •  
  •  
  •