И оваа сезона ќе носиме бермуди: најдобрите од актуелната понуда

 
 
   

Бермуди, односно панталони до или малку над коленото, до средината на бутот, минатата година станаа врвен хит, но се чини дека и оваа година ќе бидат многу популарни.

Одлично се комбинираат со високи потпетици, но и со патики, сандали и chunky чизми. Можете да носите што и да посакате во горниот дел, од кратки топови до големи јакни.

Zara

Stradivarius

Stradivarius

Mango

Zara

Zara

Бермудите се нашето омилено парче за секоја пригода во текот на летото. Нивната должина е соодветна за одење на работа, но исто така се доволно cool и за ноќни излегувања.

Zara

Mango

Zara

Најпопуларни се тексас бермудите или бермудите кои изгледаат како панталони од костум. Ги пребаравме полиците на продавниците и во нашата галерија ги одбравме најубавите бермуди од актуелната понуда.

Mango

Mango

Zara


 
 
   
Translate in English»