Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

 
 
   

Веќе е почеток на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен и безбеден старт. Во овој период во Скопје Сити Мол Ве чекаат супер акции и попусти кои продавниците ги подготвија за Вас и Вашите најмили.

Во периодот што следи, во Скопје Сити Мол ќе можете да уживате во најшироката шопинг понуда и ќе можете да најдете специјални колекции и модни комбинации по намалени цени, огромен избор на училишен прибор, книги, облека и сѐ што ви е потребно за да ја започнете оваa учебна година успешно.

После долгиот и опуштен летен распуст, враќањето на старите навики на учениците може да претставува вистинска потешкотија: домашни задачи, многу книги, рано будење, учење… Скопје Сити Мол е тука да Ви помогне во вистинскиот избор на потребните материјали за свеж почеток на новата учебна година.

Секој септември една од традиционалните придобивки кои ги имаат посетителите на Скопје Сити Мол е активноста за лојалност каде што со приложена сметка од над 1500 денари од локалите кои учествуваат во кампањата, добивате ваучер со кои имате шанса да добиете еден од вредните подароци: училишни ранци или училишни несесери. Бидете дел од играта на лојалност, во оваа активност учествува секој посетител со приложена сметка од пазарување од над 1,500 денари во локалите – учесници од акцијата во рамките на “Skopje City Mall”.

Учесници: STAEDTLER, Literatura.mk, КРШ, Просветно дело, Рамсторе, Sport Reality, Sport Vision, Buzz Shop, Office plus, House of Samsonite, Carters & OshKosh, Kares on the go, Neptun, K&K, OVS KIDS и Enci Menci

Затоа повелете во Скопје Сити Мол и уживајте во супер шопинг и забава.

Скопје Сити Мол Ви посакува перфектен и безбеден старт на учебната година.


 
 
   
Translate in English»