Cineplexx Black Panther

Cineplexx Black Panther

По настаните од „Капетан Америка: Граѓанска војна“, кралот Т’Чала се враќа дома во изолираната и технолошки напредна африканска нација Ваканда за да служи како нов лидер на неговата земја. Сепак, Т’Чала наскоро дознава дека е предизвикан на борба за тронот од одредени фракции во неговата сопствена земја. Кога двајца непријатели прават заговор за уништување на...

15.02.201821.02.2018
СЕМЕЈНИ ДЕНОВИ ВО CINEPLEXX

СЕМЕЈНИ ДЕНОВИ ВО CINEPLEXX

Заплови во магијата на филмскиот свет и уживај во најактуелните семејни филмови по намалена цена. Драги дечиња, мајки, таткови, баби, дедовци и сите чувари на детските соништа, ве известуваме дека организиравме одлична дружба во последната недела од зимскиот распуст со најактуелните анимирани и семејни филмови. Во периодот од 15. јануари до 21. јануари, за време на Cineplexx...

15.01.201815.01.2018
ЧЕТИРИ ФИЛМСКИ ОСТВАРУВАЊА ОВАА НЕДЕЛА ВО CINEPLEXX

ЧЕТИРИ ФИЛМСКИ ОСТВАРУВАЊА ОВАА НЕДЕЛА ВО CINEPLEXX

Драмата на шведскиот режисер Рубен Остлунд „Квадрат“. Кристијан е почитуван куратор во музеј на современа уметност, разведен, но посветен татко на две деца, кој вози електричен автомобил и поддржува добротворни цели. Негова следна изложба е „Квадратот“, инсталација што ги повикува минувачите на алтруизам, потсетувајќи ги на нивната одлука како одговорни луѓе и сограѓани. Но понекогаш...

20.12.201720.12.2017
„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ денес во Cineplexx

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ денес во Cineplexx

НАЈПОЗНАТАТА САГА НА СВЕТОТ ПРОДОЛЖУВА Најпознатата сага конечно продолжува! Од 14. декември започнува со прикажување новата епизода на „Војна на ѕвездите: Последниот џедај“. Режисерската палка овој пат ја превзеде Рајан Џонсон, а зад музиката и понатаму се потпишува познатиот Џон Вилијамс. Од актерските имиња повторно ги гледаме Дејзи Ридли во насловната улога, Кери Фишер и...

13.12.201721.02.2018
Cineplexx | Мечето Падингтон 2

Cineplexx | Мечето Падингтон 2

СОДРЖИНА Мечето Падингтон е среќно сместен со семејството Браун во Виндзор Гарденс каде што станува популарен член на заедницата ширејќи радост насекаде каде што оди. Тој трага по идеалниот роденденски подарок за 100-от роденден на тетка Луси, ја здогледува единствената книга во антикварницата на г-ѓа Грубер и почнува низа чудни работи за да собере пари...

06.12.201711.12.2017
Ladies Night во Cineplexx!

Ladies Night во Cineplexx!

Време е за ново дружење! Придружете ни се на Ladies Night на 09. ноември (четврток) од 19:00 часот. Вие потрудете се да обезбедите добро друштво, а ние ќе се погрижиме за добрата забава заедно со најновиот број на списанието Портрет. Нашите пријатели Anabella Beauty Spot, Avon, Sara Fashion и Crush ти подготвија дополнителни подароци и изненадувањата. Освежи се оваа вечер и со Southern Comfort. Се гледаме на Ladies...

27.11.201727.11.2017
Cineplexx | Atomic Blonde

Cineplexx | Atomic Blonde

Најдобриот таен агент на МИ6, агентот Лорен Бротон (Терон), подеднакво сензуална и дива, подготвена е да преживее на нејзината невозможна мисија. Испратена сама во Берлин за да извлече бесценето досие надовор од дестабилираниот град, таа ги здружува силите со шефот на станицата Дејвид Персивал (Џејмс МекАвој) за да се извлече од најкрвавите игри на шпиони....

17.11.201717.11.2017
Cineplexx | Justice League

Cineplexx | Justice League

Инспириран од неговата вратена вера во човештвото и несебичниот чин на Супермен, Брус Вејн одлучува да ѝ помогне на новиот сојузник, Дајана Принс, да се соочи со уште поголем непријател. Тие заедно работат брзо во пронаоѓање и регрутирање тим од металуѓе кои би се спротиставиле на новата закана. Но, и покрај создавањето на лигата херои...

16.11.201711.12.2017
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

Повторно Оптимус Прајм  ве повикува на уште едно продолжение од култната приказна за роботите и луѓето. Оптимус Прајм ја пронаоѓа својата планета, Сајбертрон, сега повеќе мртва планета. Таму дознава дека тој е одговорен за убивање на планетата. За да ја врати повторно во живот, мора да се врати на Земјата и да го пронајде артефактот… Луѓето...

14.08.201726.08.2017
Cineplexx | Rough Night

Cineplexx | Rough Night

СОДРЖИНА Пет најдобри пријателки од колеџ се собираат повторно по 10 години за луда моминска забава на еден викенд во Мајами. Нивната луда забава зазема погрешна насока кога случајно ќе го убијат машкиот стриптизер. Покрај лудоста да го прикријат лошиот чин, тие се зближуваат кога најмногу е потребно. Машкиот стриптиз завршува мртов на една плажа...

14.08.201726.08.2017
Cineplexx | Cars 3

Cineplexx | Cars 3

Оригинален наслов: Cars 3 Почеток на филмот: 15.06.2017 Земја / година: USA/2017 Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Комедија Глумци: Armie Hammer, Owen Wilson, Bonnie Hunt, Tony Shalhoub, Cheech Marin Режија: Brian Fee Дистрибутер: 2i Film Возрасна Категорија: Втора категорија, родителски надзор Засенет од новата генерација брзи тркачи автомобили, легендарниот Лајтнинг Меквин е оттурнат од спортот...

11.08.201726.08.2017
Cineplexx | Quackerz

Cineplexx | Quackerz

https://www.youtube.com/watch?v=oGgythuUoW8 СОДРЖИНА На еден мал, делечен кинески остров, нормалниот живот на локалните мандарински патки се претвора во хаос кога јато воени диви патки слетуваат мислејќи дека се на Хаваи. Шефот на дивите патки, Дукмус, не сака да се помири со локалните традиции, како што и царот на мандаринските патки не сака непоканети гости. Избива студена...

01.06.201726.08.2017
  • 1
  • 2