Кои бои ќе ги сакате оваа есен и како да ги вклучите во вашиот стил!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

Безвременските нијанси се главната тема на претстојната сезона есен / зима, а Институтот за бои „Пантон“ ни кажува дека токму тие се на врвот на тренд листата бидејќи се „проткаени со силата и личноста“ на секој од нас.

Ова значи дека љубителите на модата можат со нетрпение да ја очекуваат сезоната на смели бои помешани со клучните класици за да создадат свеж, но смел изглед. Затоа дизајнерите од Њујорк и Лондон се согласуваат дека во наредните месеци ќе носиме уникатни, впечатливи нијанси, комбинирајќи ги со неизбежните неутрални тонови, притоа следејќи го се поважното модно правило „помалку е повеќе“.

Звучи возбудливо, нели? Време е да ги изберете вашите бои!

Подолу ви откриваме кои се неутралните и кои впечатливи нијанси што ќе ги сакаме оваа есен, со едноставни совети како да ги вклучите во вашите стајлинзи.

Неутрални тонови – розова пудреста, праска нијанса, бебешко сина боја

Досега, обично гледавме розово пудрести нијанси во ентериери, но оваа сезона тие се вселуваат во нашите гардероби. Розовата пудра ќе изгледа одлично на тренч матил или јакна со секојдневен, предимензиониран крој и во комбинација со бели основни парчиња како класична кошула.

Нијансите на праска добро одговараат на сите, без разлика на тен или боја на коса, па не би било лошо да ги вклучите во вашите стајлинзи оваа сезона, можеби за прв пат. Изгледаат одлично во комбинација со други портокалови или кафени тонови, што ги прави совршени за монохроматски изглед. Џемпер од кашмир во комбинација со слип здолниште и додатоци за одважни модни додатоци ќе ве направат sвезда на уличниот стил, оваа есен!

Бебешко сината боја може да биде неочекувана нијанса за есен, но ако сакате модерен, освежен изглед, вреди да се вклучи и во вашите стајлинзи. Предлагаме да биде во форма на зимски капути или лесни фустани кои ќе го задржат вашето летно расположение.

Зелена, жолта, црвена се впечатливи нијанси за оваа есен, а обично ќе ги носиме во комбинација со веќе споменатите неутрални класици во форма на аксесоари. Капи, чанти, чевли, очила (затоа што се надеваме на сончева есен!), Но и гаџетите, тие се најлесните начини да ги подигнете вашите едноставни стајлинзи на повисоко ниво. Експериментирајте и бидете храбри – малку боја може да направи голема разлика, а покрај тоа, пронајдете ги нијансите што прават вие да се чувствувате најудобно.


  •  
  •  
  •  
  •  
  •