Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

 
 
   

Секоја година јавноста со нетрпение ги очекува големи летни попусти! Оваа година Skopje City Mall и брендовите обезбедија повторно високи попусти односно навистина ”жешки летни” цени за своите посетители.

Во месец Јули во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои продавниците ќе ги понудат на летните колекции.

„Месец Јули е секогаш атрактивен за летен шопинг, затоа заедно со брендовите се погриживме нашите посетители да уживаат во намалени цени, големи акции и промоции. Акции и големи попусти има и ќе има уште поголеми во скоро сите продавници низ трговскиот центар, следејќи ги светските трендови кои во овој период започнуваат последните најголеми намалувања на летните колекциии. Затоа ги повикуваме сите посетители и љубители на шопингот во овие летни денови да не посетат, да се оладат и да уживаат во големиот избор кој им го нудиме.“

Оваа акцијата е последна акција во која ќе можат да се купат производи од пролет/лето колекциите по пониски цени. Таа доаѓа паралелно со периодот кога речиси насекаде во светот започнува големата летна распродажба или ликвидација на парчиња по супер ниски цени.

Овие летни попусти се причината заради која купувачи не можат да го сокријат задоволството од големата понуда на различни производи по екстремно намалени цени.

Уживајте во шопингот!


 
 
   
Translate in English»