BS Beosport

BS Beosport

Брендовите кои Beosport ги претставува во Македонија. Pepe Jeans е англиски бренд основан во 1973 година во Лондон. Pepe Jeans London наоѓа инспирација по угледот на уличните “street” стилови на облекување ширум светот. Развивајќи се како оригинален концепт во “џинс” гардероба, Pepe Jeans денес претставува бренд кој го отсликува животниот стил на сите генерации. Со...

Burger King

Burger King

Burger King за прв пат е основан во 1954 година. Синџирот на ресторани за брза храна се застапени во над 74 држави, со повеќе од 12.100 локации. Секојдневно задоволни лица. Над 11,4 милиони секојдневни насмевки

BUZZ

BUZZ

BUZZ е новата дестинација за сите љубители на lifestyle шопингот. Тоа е место кое ги спојува одличниот шопинг со различните – нови и етаблирани области на урбаното живеење. BUZZ на своите потрошувачи им носи новитети од глобалното опкружување преку селектирани колекции презентирани на посебен начин. Мисијата на овој lifestyle концепт е да промовира нова култура...

Calzedonia

Calzedonia

CALZEDONIA, реномиран италијански моден бренд со повеќе од 40 години традиција, конечно и во Скопје Сити Мол

Carbox

Carbox

Место каде што можете да најдете се што ви е потребно за вашиот автомобил.

Carter’s

Carter’s

Carter’s за првпат во Македонија. Carter’s е најголем производител на бебешка и детска гардероба. Тоа е американски бренд со долгогодишна традиција и распространетост ширум светот. Постигнува врвен – премиум квалитет за ниска цена.

Cineplexx

Cineplexx

Cineplexx е семејна австриска компанија со долгогодишна традиција. Основана во 1951 година, компанијата денес има силно присуство во регионот на ЈИЕ. Во последните три години доживува рапидна експанзија во регионот на екс-Југословенските простори. Присутна е со 44 мултиплекс кина на локации во Австрија, Хрватска, Србија, Словенија, Црна Гора, Македонија, Италија и Албанија, нудејќи вкупен капацитет...

City Fashion

City Fashion

Мултибренд продавница, каде можете да ги најдете колекциите на висококвалитетните брендови: Pierre Cardin, Emporio Armani, EA7, Karl Lagerfeld, Armani Exchange, La Martina, Antony Morato, Versace jeans COUTURE, Fabi, Roberto Botticelli, Eterna…

City Fashion Woman

City Fashion Woman

City Fashion Woman  e новата  женска мултибренд продавница во Skopje City Mall која ќе се спојат атрактивни модни брендови како – Michael Kors, Furla, Karl Lagerfeld, Emporio Armani, Armani exchange, Joop, Fracomina, Versace Jeans. Меѓу модните парчиња, освен облека ќе најдете и голем избор на чанти и паричници, како и чевли и патики… Со City Fashion Woman,...

City Gourmet

City Gourmet

Ново катче во Скопје Сити Мол, City Gourmet е место каде може да го најдете вашиот нов омилен производ. Официјална продавница на брендовите WENDELL ESTATE HONEY, NORQUIN, NOKOMIS, ALMЕNARA, MAYA GOLD & BOCCA COFFEE ROASTERS

COIN CASA

COIN CASA

COIN CASA најголемиот италијански бренд за уникатни производи за вашиот дома започна со работа повторно. COIN CASA сега е дел од Скопје Сити Мол. Новата продавница на COIN CASA се наоѓа на приземје. Италијанскиот бренд нуди огромен избор на производите наменети за кујна, спална соба, бања, градина, како и на уникатните парчиња на мебел, кои...

Cosmo

Cosmo

Cosmo е водечки и најголем ланец на дрогерии во Македонија, дел од семејството на веќе докажаниот лидер во малопродажба – Тинекс. Со својата функционалност, модерен изглед и изобилство на производи и содржини, Космо ги задоволува потребите и најпрефинетите желби на современото живеење. Следејќи ги новите трендови за убавина и здравје, Cosmo на своите потрошувачи им...

D’S Damat

D’S Damat

Во светот на гардеробата D’s Damat претставува моден стандард за мажи кои обрнуваат внимание на својот изглед и имиџ. Колекциите на D’s Damat се главен избор за мажи од различни области, за бизнисмени, политичари уметници, за возрасни и млади, облека за разни прилики, како деловни состаноци, свечени приеми, патувања или свадби. Колекциите се резултат на...

DM

DM

dm drogerie markt спаѓа во еден од најголемите ланци на дрогерии во Европа. Првата дрогерија е отворена уште во 1973 година во градот Карлсруе во Германија.  Денес dm е репрезентативен ланец  со повеќе од 3.600 продавници во 13 држави ширум Европа. Во Македонија  првите дрогерии се отворија во 2012 година, а до денес за Вас отворивме...

Duki Daso

Duki Daso

Duki Daso постои повеќе од 15 години, како компанија која продава стилски и прифатливи колекции на модни чанти, ремени, шалови, накит, чевли, капи, очила за сонце и друга галантерија. Брендот “Дуки Дасо” е заштитен во 2010 година, а денес е заштитен во 20 земји од целиот свет. Сите дизајни се направени во Македонија.

Enci Menci / Chicco

Enci Menci / Chicco

Енци Менци и Chicco. Бараме начин да бидеме бренд кој сака да ги запознае луѓето со најважните потреби на детето во целиот свет, извор за сите оние кои трагаат за едноставни и сигурни производи, специјализирани за секоја возраст и дизајнирани со знаење, љубов, одговорност и обврска да се помогне растењето на најдобар можен начин. Децата...

Extreme Intimo

Extreme Intimo

Extreme Intimo во друштво на најдобрите. Во одбраното друштво на големите светски брендови е и Extreme Intimo. На првиот кат на Skopje City Мall, во пријатен амбиент на новата Extreme Intimo продавница, ќе можете да најдете најквалитетен долен веш, пижами, баде мантили, маици… Посетете нѐ на најдоброто место за шопинг!

Fashion&Friends

Fashion&Friends

Fashion&Friends e концепт на мултибренд продавници каде се среќаваат најголемите имиња во урбаната облека, обувки и галантерија како Replay, Diesel, Hugo Boss Orange, Gaudi, Guess, Levi’s, Scotch&Soda, Maison Scotch, Desigual, New Zealand и Cesare Paciotti. СОВРЕМЕНИОТ MIX & MATCH концепт е поврзан со експериментирање на стајлинг од различни брендови. Kога ќе се навикнете на ваков...