Geox

Geox

Создадена во 90-тите, благодарение на инвентивноста и посветеноста на основачот, Geox групацијата делува во областа на обувки и облека. Geox создава, произведува, промовира и дистрибуира иновативни, патентирани продукти за мажи, жени и деца. Oд сезоната есен/зима 2012 Geox презентира и џинс колекција BLUGEOX направена по стандардите на иновативност кои се применуваат кај сите производи од...

Guess

Guess

Официјално е отворена првата продавница Guess во Skopje City Mall лоцирана на приземје! Уживајте во шопингот на колекциите на Guess Jeans и Marciano. 🌺 Ве очекуваме ❤️ Отварањето на Guess е дел од големиот две годишен проект на трговскиот центар, кој започна во октомври 2019та после 8 години постоење, се со цел збогатување на содржините и подобрување...

IQOS

IQOS

IQOS претставува подобра алтернатива од пушењето цигари. Основата на IQOS e HeatControl технологијата со која се осигурува дека тутунот никогаш не гори и дека добивате постојан вкус во текот на целото користење. IQOS овозможува искуство со вистински тутун, а придобивките од користење се многубројни – без чад, без пепел и помалку непријатни мириси. Овој производ...

iSTYLE | Apple Premium Reseller

iSTYLE | Apple Premium Reseller

Брендирана продавница за Apple производи, со голем асортиман на оригинални додатоци за сечиј вкус.

Jack & Jones

Jack & Jones

Приказната на JACK & JONES започнува во 1990год. кога BESTSELLER ја промовира својата прва  специјално  изработена  колекција во Осло посветена за млади и урбани мажи. Поради надминување на сите очекувања JACK & JONES  за неколку години се поставува како еден од најдобрите машки брендови на пазарот со отварање на неколку стотици продавници. Денес, JACK & JONES е еден од лидерските производители во Европа со неколку...

Jysk

Jysk

JYSK е данска приказна на човек кој имаше доверба на својата идеја, која беше купување на квалитетни производи во големи количини и можноста да им понуди на своите купувачи попримамливи цени од другите места. За само 25 години Ларс Ларсен со мотото „Секогаш подобар квалитет со пониски цени” создаде меѓународен концепт со над 2.000 продажни...

Kares

Kares

Функционални и дизајнирани аксесорис за секој урбан дом. Сите мали додатоци кои го збогатуваат доживувањето на вашата кујна, трпезарија, бања, дом. За македонскиот потрошувач ги носиме врвните европски брендови во сегментот на home accessories.

Kares on the go

Kares on the go

Функционални и дизајнирани аксесорис за секој урбан дом. Сите мали додатоци кои го збогатуваат доживувањето на вашата кујна, трпезарија, бања, дом. За македонскиот потрошувач ги носиме врвните европски брендови во сегментот на home accessories.

KFC

KFC

Компанијата KFC e основата во 1991 година, а седиштето е во Кентаки. Со повеќе од 20 илјади продажни места распоредени во 123 земји KFC е втор најголемо ресторан за брза храна, веднаш по Мекдоналдс. Еден од најпопуларните специјалитети по кои е познат овој ресторан е пилешкото месо и вкусните компирчиња

Kigili

Kigili

Модерен и авантуристички, елегантен и удобен, брендот Kigili е наменет за самоуверени мажи со динамичен животен стил. Kigili е интернационален бренд со потекло од Турција, кој се стреми за беспрекорен квалитет и уникатен дизајн уште од 1938та година, а отсега ќе биде присутен и во Македонија. Надвор од Македонија Kigili има 225 продавници во 66...

Lacoste

Lacoste

Lacoste е стил на живот создаден од инвентивноста на тенискиот шампион, Рене Лакост, кој сакајќи да создаде релаксирачка, воедно и елегантна облека, ја создал првата поло маица. И денес, оваа маица е најпрепознатлива за самиот бренд, но не и единственото нешто што го нуди оваа компанија. Основниот фокус на Lacoste е спортска облека за мажи...