Инфо:

Fashion&Friends

Fashion&Friends e концепт на мултибренд продавници каде се среќаваат најголемите имиња во урбаната облека, обувки и галантерија како Replay, Diesel, Hugo Boss Orange, Gaudi, Guess, Levi’s, Scotch&Soda, Maison Scotch, Desigual, New Zealand и Cesare Paciotti.

СОВРЕМЕНИОТ MIX & MATCH концепт е поврзан со експериментирање на стајлинг од различни брендови. Kога ќе се навикнете на ваков стил на облекување станувате TREND SETTER, или она во кој секој гледа кога се зборува за мода.

 

Translate in English»