Massimo Dutti – одличен избор на фустани за сите прилики

 
 
   

Massimo Dutti нуди одличен избор на фустани кои можете да ги прилагодите на секоја пригода. Фустаните се популарно парче облека, особено во лето. Практични се, едноставни, погодни за топлите летни денови, а со малку труд можете брзо да добиете добра комбинација на облека.

Животинските принтови и цветните дезени се популарни оваа сезона, што е видливо во колекцијата Massimo Dutti.

Покрај лен, се користи памук, свила, но и фустани кои се комбинација од памук и свила. Фустаните од памук и свила се одличен избор за топлите летни денови, а ленот е омилен материјал за многумина во лето, не само за фустани, туку и за други парчиња на облека.

Боите кои доминираат во колекцијата на фустани Massimo Dutti се неутрални, дури и кога се со дезени, тие се главно неутрални. Често се користат бела, црна, беж, маслинесто зелена и неколку нијанси на сина и црвена боја.

Модерните должини во оваа колекција се различни и вклучуваат мини, средни, но и долги фустани, но најчесто не се тесни фустани, туку пошироки кроеви.

Колекцијата вклучува фустани со различни дезени, од животински принт до цветни, риги или геометриски дезени.


 
 
   
Translate in English»