Миди здолништа: дизајни кои ќе ве освојат оваа есен

 
 
   

Здолништата се во центарот на вниманието долго време!

Здолништата доминираат во модната индустрија и во нашата гардероба веќе неколку месеци. Веќе минатата зима ни ја покажаа нивната динамика и ние посакавме да имаме барем едно парче во нашата колекција.

Оваа сезона тие изгледаат обновено, а миди верзиите ги држат уздите и на најдобар можен начин докажуваат дека сепак се најголемиот тренд.

Она што ги прави да се истакнат не е само фактот дека можете да ги носите од утро до вечер, туку и дека одговараат на речиси секој тип на чевли. Имате можност да ги комбинирате со патики, мокасини, рамни чизми, додека ако сакате врвен стил, тогаш миди здолништето ќе изгледа одлично со високи потпетици.

Во галеријата со фотографии, откриваме 10 дизајни кои ќе сакате да ги набавите што е можно поскоро!


 
 
   
Translate in English»