Тренд парче на сезоната: џемпер кој ги преплави продавниците

Тренд парче на сезоната: џемпер кој ги преплави продавниците

Ние веќе сме навикнати да секоја сезона, едно парче облека или моден додаток, се појавува на фотографиите на голем број инфлуенсерки на Инстаграм …Понекогаш таквата популарност на едно парче може да биде досадна, а понекогаш трендот е оправдан и многу мудро избран.За жал, летната сезона заврши, а ние сепак се радуваме на есента (размислете за...

23.09.202124.09.2021
Пантолони: најнови есенски комбинации

Пантолони: најнови есенски комбинации

Се ближи есенската сезона и немаме друг избор освен да се информираме за сите трендови и врвни парчиња на облека, како и модни додатоци кои ќе го привлечат нашето внимание.Истражувајќи ги сите парчиња што ќе му дадат на нашиот стил најмодерен печат, откривме дека панталоните се неопходни за време на есента. Освен дизајнот, многу е важно...

10.09.202110.09.2021
Нова колекција на Zara инспирирана од шарпи!

Нова колекција на Zara инспирирана од шарпи!

Шарпите се хит ова лето … Се носат на сите начини, како лента за коса, маици и пареа. Бидејќи  Zara е секогаш во чекор со трендовите, таа одлучи да го следи овој тренд на носење шарпи. Не само што го почитуваше, туку и му ја посвети целата колекција, која можете да ја погледнете тука. Zara...

13.08.202116.09.2021
Тренд: облека за на плажа!

Тренд: облека за на плажа!

Костимот за капење е задолжително парче за одење на плажа, но тоа не значи дека не треба да обрнувате внимание на облеката што ќе ја носите со костимот за капење. Значи, ако барате идеи за облекување на плажа, вие сте на вистинското место. За на плажа, бараме облека која не е премногу формална, но е...

14.06.202108.06.2021
ADIDAS SOLARDRIVE: ПАТИКИ СО РЕВОЛУЦИОНЕРНА ТЕХНОЛОГИЈА

ADIDAS SOLARDRIVE: ПАТИКИ СО РЕВОЛУЦИОНЕРНА ТЕХНОЛОГИЈА

Инспириран од технологијата на NASA, Аdidas Running за летната сезона 2019 ја пласираше единствената SOLARDRIVE тркачка силуета со неверојатни перформанси која доаѓа во две комбинации на бои. Овие лесни патики со иновативна технологија, овозможуваат врвна поддршка и комфор за време на трчањето на секој спортист. Новиот женски модел е комбиниран со посебна црвена и виолетова,...

10.04.201910.04.2019
Воздушеста и футуристичка – новата Nike Air Max колекција

Воздушеста и футуристичка – новата Nike Air Max колекција

Не секој ден имаме пристап да видиме како изгледаат подготовките на брендовите пред лансирање на маркетинг кампањите. BUZZ Sneaker Station на медиумите им го овозможи токму тоа, ексклузивен backstage пристап за време на фотосесијата за новата Nike Air Max колекција на патики – Throwback Future Pack. Колекцијата е лансирана за одбележување на светскиот Air Max...

03.04.201903.04.2019
Ретро шарм во современа форма на Bitsiani есен/зима 2018

Ретро шарм во современа форма на Bitsiani есен/зима 2018

Инспирирана од ретро мажот и вистинскиот џентлмен, новата фотосесија на брендот Bitsiani има винтиџ шарм кој доаѓа во модерна форма. Класичните одела со современ крој кој ја следи линијата на телото, како и секогаш се надополнети со внимателно избрани модни додатоци кои му даваат специфичност на целосниот изглед. Боите кои се актуелна комбинација сезонава се...

19.10.201819.10.2018
Levi’s – нова продавница и колекција за есен/зима ’18

Levi’s – нова продавница и колекција за есен/зима ’18

Во Levi’s ја славиме секоја индивидуа како дел од колективот, дел кој придонесува секојдневието да биде разновидно и специфично. Клубот  на Levi’s почнувајќи од оваа сезона ќе ги вклучи и купувачите од Македонија со отворањето на новата моно бренд продавница во Skopje City Mall, приземје. Продавницата која се протега на површина од 130 м2 ќе...

04.09.201804.09.2018
(Видео) Летна приказна на Mango

(Видео) Летна приказна на Mango

Сите летни приказни треба да започнуваат вака: Морски брег, природа… Замислете се рано наутро покрај Медитеранското море, идеално место за бегство од секојдневието за вашиот слободен дух. Во попладневните часови, свежиот морски воздух се судира со карпите, а атмосферата станува уште поинтимна. Романтични и лежерни модели, плетени парчиња, принтови со етно мотиви и земјени тонови...

18.05.201818.05.2018
Наоми Кемпбел и Том Тејлор

Наоми Кемпбел и Том Тејлор

ТОМ ТЕЈЛОР започна соработка со модната икона Наоми Кемпбел. Наоми Кемпбел го прикажува идеалниот партнер, со карактеристики како храброст и независност, а воедно и ја поткрепува посилната слика за брендот, која се комуницира во рамки на новата кампања. КАЖИ ДА е нова филозофија која го обединува оптимистичкото и провокативното однесување на брендот кон потрошувачот. Првата...

13.11.201721.02.2018
  • 1
  • 2