Моќни микро трендови: Ова лето сакаме сè што ни доаѓа во светли и весели бои!

 
 
   

6 микро трендови  ќе ги гледаме насекаде ова лето …

Ако сме сигурни во нешто, тогаш тоа е фактот дека нè чека жешко лето!

И не, ова не се однесува само на температурите, туку и на модните стилови во кои ќе  шетаме по жешките улици, а нашето внимание овој пат го привлекуваат оние помалку впечатливи, но подеднакво моќни – микро трендови.

Можеби не ги сакаме правилата, но ни требаат упатства, а ова лето треба да го имаме предвид само ова: основни парчиња – да, светли бои, различни материјали и интересни додатоци – о, да!

Прелистајте ја нашата галерија и пронајдете инспирација за нови комбинации на облека во кои секако, ќе бидете забележани.

Големи кошули во светли бои

Сигурно сте забележале и самите дека памучните или ленените големи кошули се  насекаде околу вас, а тоа навистина не не изненадува – тие се лесни, пријатни и истовремено модерни, судејќи според најновите микро трендови. Како што споменавме, кошулите што ќе ги носите оваа сезона треба да бидат во основен крој, но слободно излезете од вашата удобна зона и наместо црна или бела, изберете светла боја како што е зелена киви или романтична розова боја.

Комбинирајте ги со фармерки и изгледајте стилски од утро до вечер.

Разнобоен рачно изработен накит

Ако обожавате додатоци и не се плашите да експериментирате со стилови и детали, еве идеи како да го комплетирате вашиот летен изглед.

Плетива во различни комбинации на бои

Судејќи според парчињата што веќе можеме да ги видиме на улиците, како и со нашите омилени брендови, нема да се водиме според слоганот „помалку е повеќе“ – напротив. Експериментирајте!

Ребрасти материјали

Ако сè уште не можете да се откажете од минимализмот и сте верни на црно-белото, има микро тренд и за вас. Тоа се рефлектира во изборот на некои малку различни материјали, а ребрестите ќе бидат особено популарни ова лето. Ги обожуваме во комбинација со макси фустани или одела – пижами!

Шарпи во триаголни форми

Кога зборуваме за додатоци, во духот на летото, лидери треба да бидат оние кои ќе нè штитат од сонцето, нели? Затоа марамите се враќаат на голема врата, оние во форма на триаголник кои ги врзуваме над косата за да импровизираат капи. Ако остатокот од вашиот стајлинг е едноставен, оставете марамата да биде со интересна шема или обратно – ќе го „смирите“ впечатливиот стајлинг со еднобојна, но подеднакво впечатлива марама.

Маички кои се врзуваат околу половината

Дали вежбавте напорно во текот на зимата и дали сте подготвени да ги покажете стомачните мускули? Тогаш не двоумете се – испробајте го овој микро тренд и уживајте во фигурата! 


 
 
   
Translate in English»