Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Секоја година јавноста со нетрпение ги очекува големи летни попусти! Оваа година Skopje City Mall и брендовите обезбедија повторно високи попусти односно навистина ”жешки летни” цени за своите посетители. Во месец Јули во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои продавниците ќе ги понудат на летните колекции. „Месец Јули е секогаш атрактивен за...

14.07.202214.07.2022
3х3 2k22 во Skopje City Mall

3х3 2k22 во Skopje City Mall

Здружението “3×3 Basketball Skopje” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, на 1ви, 2ри и 3ти јули организираат голем спортски спектакл, rooftop FIBA 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на катната гаража на трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат да се пријавуваат за турнирот на info@3x3macedonia.mk или на инстаграм профилот на 3x3macedonia. Овој 3х3 баскет турнир...

28.06.202206.07.2022
Подгответе се за летото со попусти и забава – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол!

Подгответе се за летото со попусти и забава – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол!

Веќе десет години најомилен дел од јуни се неверојатните попусти во омилениот трговски центар, кои кулминираат со најдобриот ден за попуст во кој продавниците во Скопје Сити Мол работат до полноќ – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол. Оваа година за посетителите и љубителите на шопингот подготвивме извонредни попусти, но и одлична забава за...

20.06.202227.06.2022
Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на отворената летна сцена во месец јуни

Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на отворената летна сцена во месец јуни

Скопје Сити Мол им го разубавува јуни на жителите на Скопје и своите посетители со возбудлива музичка програма на отворената летна сцена со осум концертни настапи на современи домашни изведувачи и бендови кои негуваат свој специфичен модерен звук на џез и фанк. Почнувајќи од 3 јуни, секој вторник и четврток во јуни, од 19.00 до...

09.06.202216.06.2022
СОВРШЕН ИЗГЛЕД ОВАА ПРОЛЕТ! MID SEASON SALE ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

СОВРШЕН ИЗГЛЕД ОВАА ПРОЛЕТ! MID SEASON SALE ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Дали сакате да го обновите вашиот изглед? Не барајте повеќе! Сите сме возбудени за големите пролетни попусти кои се веќе во Skopje City Mall. Време е за уживање во шопинг во Skopje City Mall по уште пониски, односни ново и свежи цени. Овој месец Мај, покрај отворањето на новиот парк и игралиште, трговскиот центар Скопје...

12.05.202203.06.2022
„Денови на филигранство и накит “

„Денови на филигранство и накит “

Занаетчиската комора Скопје во соработка со Скопје Сити Мол, најавуваат настан кој треба да потсети дека треба да се негува традицијата. Оваа недела од 5-ти до 8-ми мај на приземјето во Скопје Сити Мол ќе се одржат „Денови на филигранство и ракотвроби“, каде што ќе биде претставен и промовиран филигранскиот занает и уникатниот накит кој...

05.05.202205.05.2022
Турнир во кршење јајца и детски велигденски работилници во Скопје Сити Мол

Турнир во кршење јајца и детски велигденски работилници во Скопје Сити Мол

Скопје Сити Мол во пресрет на Велигденските празници организира нови едукативни, забавни и креативни содржини за најмладите. Од среда, 20 април до недела 24 април, од 16:30 до 20:30 часот, вториот кат на Скопје Сити Мол ќе биде голема креативна работилница каде најмладите посетители ќе изработуваат велигденски оригами украси, ќе декорираат велигденски јајца во декупаж...

19.04.202219.04.2022
Голем првоаприлски Mask’n’Мall во Скопје Сити Мол

Голем првоаприлски Mask’n’Мall во Скопје Сити Мол

Главното прво-априлско случување во градот е токму во Скопје Сити Мол. Ве покануваме да дојдете со вашите дечиња или пријатели маскирани и да се приклучите на забавата по повод денот на шегата. Традиционално на 1 април денот на шегата Скопје Сити Мол организира бројни активности за малите и големи маскирани посетители, проследено со многу забава...

28.03.202229.03.2022
Скопски моден фестивал премиерно во Скопје Сити Мол

Скопски моден фестивал премиерно во Скопје Сити Мол

Првата сезона на најголемиот моден настан во метрополата ќе се одвива во трговскиот центар од 4 до 27 март. Учесници на фестивалот се реномирани дизајнери и брендови од земјата и странство, заедно со истакнати уметници и музичари како специјални гости во програмата. Цел нареден месец градот Скопје ќе пулсира во ритамот на модата. Епицентар на...

28.02.202201.03.2022
Selfie Museum – Ново место за забава и за уникатни фотографии

Selfie Museum – Ново место за забава и за уникатни фотографии

Во Selfie Museum во Skopje City Mall може да се забавувате, да направите селфи фотографии и видеа на 18 различни содржини/ позадини и да ги објавите на своите профили на социјалните мрежи. Selfie Museum е одлично место за забава со пријатели или дојдете сами бидејќи има поставено триподи за самостојно сликање. Со разновидноста и атрактивноста...

03.02.202204.02.2022
Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Големите зимски попусти се веќе тука и време е за уживање во шопинг во Skopje City Mall по уште пониски, односни екстремно ниски цени. Во овој период па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол можете да ги најдете најголемите попусти и промоции кои брендовите ќе ги понудат на зимските колекции. Како што...

14.01.202228.02.2022
Суперхероите пристигнаа!

Суперхероите пристигнаа!

Од далечни планети, акциони светови и необични лаборатории пристигнаа супер хероите  во Скопје Сити Мол.  Дојдете на несекојдневна и уникатна изложба за да имате незаборавно доживување кое Ви го овозможуваме целосно бесплатно и тоа од 04 Јануари до 30 јануари. Без разлика дали сте страствен обожавател на стрипови за суперхерои или сте ги гледале во...

04.01.202225.01.2022