Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

На 25 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday шопинг лудилото! Skopje City Mall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете. Од 10:00 часот продавниците на омилениот трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата Black Friday. Модните продавници, како и...

21.11.202224.11.2022
БИДИ ФРАЕР СО БРАДА И МУСТАЌИ И ОСВОИ ВРЕДНИ НАГРАДИ!

БИДИ ФРАЕР СО БРАДА И МУСТАЌИ И ОСВОИ ВРЕДНИ НАГРАДИ!

Со доаѓањето на ноември пристигнува и највозбудливиот настан во месецот за мажите ,,Мовембер“ со традиционалното МО-БЕРБЕР ШОУ НА ФРИЗЕРИТЕ БЕРБЕРИ НА ГРАДОТ СКОПЈЕ во Скопје Сити Мол на 13.11 (недела) од 12 до 17 часот. Момци, ве покануваме во најмажествената битка на годината! Секција на фризери Скопје и Скопје Сити Мол ве канат масовно да...

07.11.202207.11.2022
Skopje Fashion Festival

Skopje Fashion Festival

Убавите спомени заслужуваат реприза. Со особена чест и задоволство ви најавуваме дека главен партнер и домаќин и на втората сезона на Skopje Fashion Festival повторно е трговскиот центар Skopje City Mall. Овој пат под слоганот „Can you feel the light?“, модната врева ја подигаме со три спектакуларни ревиски вечери во четврток (10.11), петок (11.11) и...

03.11.202207.11.2022
M3CONFERENCE – EE UNREAL ENGINE FEST

M3CONFERENCE – EE UNREAL ENGINE FEST

Ви го претставуваме третото издание на M3CONFERENCE фестивалот, M3DS Академија во соработка со Skopje City Mall организира 2-дневен настан кој ги обединува некои од глобалните лидери во технологијата, иновациите и бизнисот.  Најголемите влијателни лица во технолошката заедница и јавниот сектор ќе ги земаат примероците од нивните говори и сесии во Unreal Engine кои ќе се...

02.11.202203.11.2022
Викендов A1 Game Fest 2022 во Skopje City Mall

Викендов A1 Game Fest 2022 во Skopje City Mall

💥 По петти пат! Најголемиот е-спорт настан во Македонија ве кани на гранде гејминг дружење!🅰1⃣ А1 Game Fest 2022 во Skopje City Mall. Годишниот must-be-there за гејмери!🎮🕹🖲🖱🔫🧛🧛‍♂ Богата програма на турнири, косплеери, ретро игрици, тркање со RC колички преку 5G мрежата на А1, стримери и јутубери, гикови, фанови, како и кастери секогаш жедни за добри...

27.10.202227.10.2022
Скопје Сити Мол слави 10 години – Забава, концерти, попусти и шопинг за сите возрасти!

Скопје Сити Мол слави 10 години – Забава, концерти, попусти и шопинг за сите возрасти!

Со голема роденденска прослава и огромни попусти како што и доликува на најомилениот трговски центар во главниот град, Скопје Сити Мол го одбележува десетгодишниот јубилеј. Со концерти и забава прилагодена на различни вкусови и возрасни групи, Скопје Сити Мол ќе ги прослави првите 10 години од своето постоење. Од огнено шоу, огромни маскоти, фотобут за...

26.09.202203.10.2022
Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

Back 2 School – Школски свет на попусти и супер акции за новата учебна година

Веќе е почеток на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен и безбеден старт. Во овој период во Скопје Сити Мол Ве чекаат супер акции и попусти кои продавниците ги подготвија за Вас и Вашите најмили. Во периодот што следи, во Скопје Сити Мол...

31.08.202231.08.2022
Детска изложба за Стар Египет, интерактивни тури и подароци за новата училишна година во Скопје Сити Мол

Детска изложба за Стар Египет, интерактивни тури и подароци за новата училишна година во Скопје Сити Мол

Дојде и крајот на летниот распуст, време е да се подготвите Вие и Вашите деца за совршен старт на новата учебна година. Почнувајќи од денес па сѐ до 11.09 во Скопје Сити Мол ве чекаат специјални изненадувања кои овој трговски центар ги подготви за Вас и Вашите најмили. Во периодот што следи, во Скопје Сити...

22.08.202215.09.2022
Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Летни попусти и голема летна распродажба во Скопје Сити Мол

Секоја година јавноста со нетрпение ги очекува големи летни попусти! Оваа година Skopje City Mall и брендовите обезбедија повторно високи попусти односно навистина ”жешки летни” цени за своите посетители. Во месец Јули во Скопје Сити Мол започнуваат најголемите попусти и промоции кои продавниците ќе ги понудат на летните колекции. „Месец Јули е секогаш атрактивен за...

14.07.202214.07.2022
3х3 2k22 во Skopje City Mall

3х3 2k22 во Skopje City Mall

Здружението “3×3 Basketball Skopje” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, на 1ви, 2ри и 3ти јули организираат голем спортски спектакл, rooftop FIBA 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува на катната гаража на трговскиот центар. Заинтересираните “баскетболџии” ќе можат да се пријавуваат за турнирот на info@3x3macedonia.mk или на инстаграм профилот на 3x3macedonia. Овој 3х3 баскет турнир...

28.06.202206.07.2022
Подгответе се за летото со попусти и забава – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол!

Подгответе се за летото со попусти и забава – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол!

Веќе десет години најомилен дел од јуни се неверојатните попусти во омилениот трговски центар, кои кулминираат со најдобриот ден за попуст во кој продавниците во Скопје Сити Мол работат до полноќ – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол. Оваа година за посетителите и љубителите на шопингот подготвивме извонредни попусти, но и одлична забава за...

20.06.202227.06.2022
Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на отворената летна сцена во месец јуни

Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на отворената летна сцена во месец јуни

Скопје Сити Мол им го разубавува јуни на жителите на Скопје и своите посетители со возбудлива музичка програма на отворената летна сцена со осум концертни настапи на современи домашни изведувачи и бендови кои негуваат свој специфичен модерен звук на џез и фанк. Почнувајќи од 3 јуни, секој вторник и четврток во јуни, од 19.00 до...

09.06.202216.06.2022