Women’ secret 30th Birthday

Women’ secret 30th Birthday

Летото е резервирано за долги прошетки на плажа во шик костими за капење! Овој петок го славиме 30-тиот роденден на Women’secret и заедно со инфлуенсерката Ангела Георгиев ги одбираме најстилските парчиња од новата колекција.Дојдете заедно да уживаме во латино забава, вкусни коктели, неодоливи слатки и разговори за топлите денови што следат… Петок 19.05.2023 18:00hWomen’secret Skopje City Mall, приземјеDress...

18.05.202318.05.2023
Cineplexx FAST&FURIOUS party!

Cineplexx FAST&FURIOUS party!

Момци и девојки, фанови на Брзи и бесни, овој четврток организираме изложба на автомобили на катната гаража на Skopje City Mall a поддржано од Jägermeister и Monster Energy.За добра музика ќе се погрижат диџеј DJ Babura Junior и DJ Boogieman. Почнуваме во 18 часот на 18 мај!.Билетите за 10-тото продолжение на Брзи и Бесни се...

16.05.202317.05.2023
Мај – месечен распоред на „Skopje City Running Club“

Мај – месечен распоред на „Skopje City Running Club“

Колку пати сте си рекле: „Ќе почнам да трчам следната недела“? Колку пати сте сакале да истраете во таа одлука, а потоа поради некоја причина сте ја изгубиле мотивацијата и не сте го направиле ниту првиот чекор? Сигурно имате приоритетни задачи, токму затоа Skopje City Mall реши да создаде уникатна програма за рекреативци и идни...

04.05.202304.05.2023
Да се заштитиме од сонцето, да спречиме рак на кожа

Да се заштитиме од сонцето, да спречиме рак на кожа

Месец мај е посветен на подигнување на свеста кај пациентите за рано откривање на рак на кожата.Во мај традиционално во Македонија се одвива низа години наназад со значаен успех и кампањата Еуромеланома, посветена на раното откривање на овој малигнен меланом. Со проверка на сомнителни промени на кожата може да се идентификува појава на најопасните тумори...

03.05.202303.05.2023
ПОЧНУВААТ „ДЕНОВИ НА ФИЛИГРАНСТВО И НАКИТ“

ПОЧНУВААТ „ДЕНОВИ НА ФИЛИГРАНСТВО И НАКИТ“

Од 4 до 7 мај, во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со Занаетчиска комора Скопје ќе бидат отворени „Денови на филигранство и накит“, настан на кој ќе се претстават дури 23 „артизанс“ индивидуалци – уметници. Ова е единствена можност на едно место да се видат рачно изработени уметнички форми на накит од...

26.04.202326.04.2023
JYSK ВО SKOPJE CITY MALL СО ПРЕМИУМ ПРОДАВНИЦА И НОВА ЛОКАЦИЈА!

JYSK ВО SKOPJE CITY MALL СО ПРЕМИУМ ПРОДАВНИЦА И НОВА ЛОКАЦИЈА!

Нашата приказна за уште подобра скандинавска понуда, од 27.04.2023 ја продолжуваме со нова локација на 2риот кат. Сега, на вашето омилено место за уредување на домот му дојде време за разубавување! Подгответе се за уште поубава продавница, поголема и според најновиот концепт на JYSK. Со релокацијата на продажениот салон во Skopje City Mall, JYSK ја...

24.04.202324.04.2023
Последна претстава Moj Театар Сити Театар од пролетниот циклус

Последна претстава Moj Театар Сити Театар од пролетниот циклус

Не пропуштајтеВо Сити Театар оваа недела е претставата “Сакам да бидам”!Патуваме низ светот со незаборавни доживувања и специјални ефекти и анимации Синеплекс сала 6 23.04.2023 (недела) 11:30 часот Продажба на карти: петок: 12:00-20:00 на пултот кај Манго сабота: 12:00-20:00 на пултот кај Манго недела: 10:00-11:30 на пултот кај Синеплекс

18.04.202320.04.2023
Nike shop во Skopje City Mall на нова локација!

Nike shop во Skopje City Mall на нова локација!

Nike shop добива нова локација, на прв кат во Скопје City Mall. На површина од 500 метри квадратни сите љубители на брендот ќе имаат можност да искусат ново шопинг искуство според најсовремените светски стандарди. Големото отворање на новата продавница е закажано за четврток, 6-ти април. Потрошувачите ќе имаат можност да уживаат во нова и проширена...

03.04.202304.04.2023
Ајде да џогираме заедно со клубот „Skopje City Running Club“

Ајде да џогираме заедно со клубот „Skopje City Running Club“

Колку пати сте си рекле: „Ќе почнам да трчам следната недела“? Колку пати сте сакале да истраете во таа одлука, а потоа поради некоја причина сте ја изгубиле мотивацијата и не сте го направиле ниту првиот чекор? Сигурно имате приоритетни задачи, токму затоа Skopje City Mall реши да создаде уникатна програма за рекреативци и идни...

28.03.202317.05.2023
ГОЛЕМ ПРВОАПРИЛСКИ MASK’N’МALL ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ГОЛЕМ ПРВОАПРИЛСКИ MASK’N’МALL ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Главното прво-априлско случување во градот е токму во Скопје Сити Мол. Ве покануваме да дојдете со вашите дечиња или пријатели маскирани и да се приклучите на забавата по повод денот на шегата. Традиционално на 1 април денот на шегата Скопје Сити Мол организира бројни активности за малите и големи маскирани посетители, проследено со многу забава...

27.03.202327.03.2023
Добродојде The Body Shop во Скопје Сити Мол

Добродојде The Body Shop во Скопје Сити Мол

Здраво Скопје! Со задоволство најавуваме дека носиме #ChangemakingBeauty – убавина што носи промени. Се гледаме многу наскоро во Skopje City MallСо повеќе од 3.000 продавници во 80 земји, #TheBodyShop e вистински глобален козметички бренд, кој сака да поттикне позитивна промена во светот нудејќи висококвалитетна грижа за кожата и косата и декоративна козметика, инспирирани од природата...

01.03.202301.03.2023
Осмомартовски базар „За сите посебни дами во вашиот живот“

Осмомартовски базар „За сите посебни дами во вашиот живот“

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, од 4-ти до 8-ми март, Скопје Сити Мол организира голем осмомартовски базар „За сите посебни дами во вашиот живот“. Билјана Тодороска – BRILLO, Natura Teraphy, Јulie Decoupage, Esoapery, ЕКО восочна обвивка, Елена Ристовска, Small piece of joy, Filigree LARGO, Glow Natural, Котев Ксенија, LaSoy, Маја Донева, Марта Пејоска,...

24.02.202301.03.2023