Пронајди го совршениот подарок за Денот на вљубените во Сити Мол

Пронајди го совршениот подарок за Денот на вљубените во Сити Мол

Во пресрет на Денот на вљубените од 11 до 14 февруари Скопје Сити Мол организира голем Љубовен базар на уникатни современи уметнички творби, кои рачно ги имаат изработено мајстори – креативци. Повеќе од 20тина индивидуалци, “artisans” – уметници и 19 брендови ќе ги претстават своите најнови и оригинални производи. Oвие четири денови, посетителите ќе можат за своите љубени...

01.02.202301.02.2023
Зимски попусти во Скопје Сити Мол!

Зимски попусти во Скопје Сити Мол!

Големите зимски попусти се веќе тука и време е за уживање во шопинг во Skopje City Mall по уште пониски, односни екстремно ниски цени. Во овој период па се до почетокот на февруари во Скопје Сити Мол можете да ги најдете најголемите попусти и промоции кои брендовите ќе ги понудат на зимските колекции. Како што...

08.01.202310.01.2023
18ти КрафтАРТ Фест

18ти КрафтАРТ Фест

18ти КрафтАРТ Фест, Новогодишен настан организиран од Скопје Сити Мол и МАТА Скопје Ве покануваме на овогодишниот КрафтАРТ Фест во Скопје Сити Мол.Селекција од рачно направени производи за подароци и разни додатоци за сезонава, од повеќе од 20 производители ќе бидат достапни за продажба од 10 до 22 часот на 23, 24, 25 декември, 2022Се...

21.12.202220.12.2022
MУЗИЧКА ПРОГРАМА ЗА ОВАА НЕДЕЛА НА НОВОГОДИШНИОТ БАЗАР

MУЗИЧКА ПРОГРАМА ЗА ОВАА НЕДЕЛА НА НОВОГОДИШНИОТ БАЗАР

Кој празничен настап со нетрпение го очекувате? Ние велиме: СИТЕ! Ова е целата музичка програма за оваа недела 🎄⛸️ На катната гаржа од Скопје Сити Мол имаме новогодишен базар! Лизгалиште за сите генерации, џиновски новогодишен лампион за фотографирање, голема новогодишна елка, бина за супер настани како и магично празнично село. Се гледаме на руфтоп новогодишен...

20.12.202220.12.2022
Започна пријавувањето за традиционалната Дедомразовска трка на Скопје

Започна пријавувањето за традиционалната Дедомразовска трка на Скопје

Во недела на 25 декември во Скопје ќе се одржи традиционалната Дедомразовска трка, во која повеќе стотици учесници во дедомразовски костуми ќе трчаат во главниот град, овој пат на нова локација, со старт и цел во Скопје Сити Мол во Карпош. Трката покрај натпреварувачки, има и забавен карактер па во неа се добродојдени да се...

20.12.202220.12.2022
Mузичка програма за оваа недела на новогодишниот базар

Mузичка програма за оваа недела на новогодишниот базар

🎸Кој празничен настап со нетрпение го очекувате? Ние велиме: СИТЕ! Ова е целата музичка програма за оваа недела 🎄⛸️ На катната гаржа од Скопје Сити Мол имаме новогодишен базар! Лизгалиште за сите генерации, џиновски новогодишен лампион за фотографирање, голема новогодишна елка, бина за супер настани како и магично празнично село. Се гледаме на руфтоп новогодишен...

13.12.202214.12.2022
POP UP ART GALLERY во Скопје Сити Мол

POP UP ART GALLERY во Скопје Сити Мол

Љубители на уметноста Задоволство ни е да ве поканиме во изложбената уметничка галерија на извонредни  дела чие официјално отворање ќе се одржи на 14.12 (среда) во 19 часот во Скопје Сити Мол Ќе ни биде драго заедно да разбрануваме емоции предизвикани од уметноста создадена од големи македонски уметници и да уживаме во опкружување на голем...

12.12.202213.12.2022
Руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол

Руфтоп новогодишен базар во Скопје Сити Мол

Декември пристигна, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме. Дојде декември и го означи почетокот на празниците! (Декември е синоним за празници, месец во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави мигови со саканите и спомени што засекогаш ќе ги чуваме.) По...

05.12.202212.12.2022
Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

На 25 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday шопинг лудилото! Skopje City Mall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете. Од 10:00 часот продавниците на омилениот трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата Black Friday. Модните продавници, како и...

21.11.202224.11.2022
БИДИ ФРАЕР СО БРАДА И МУСТАЌИ И ОСВОИ ВРЕДНИ НАГРАДИ!

БИДИ ФРАЕР СО БРАДА И МУСТАЌИ И ОСВОИ ВРЕДНИ НАГРАДИ!

Со доаѓањето на ноември пристигнува и највозбудливиот настан во месецот за мажите ,,Мовембер“ со традиционалното МО-БЕРБЕР ШОУ НА ФРИЗЕРИТЕ БЕРБЕРИ НА ГРАДОТ СКОПЈЕ во Скопје Сити Мол на 13.11 (недела) од 12 до 17 часот. Момци, ве покануваме во најмажествената битка на годината! Секција на фризери Скопје и Скопје Сити Мол ве канат масовно да...

07.11.202207.11.2022
Skopje Fashion Festival

Skopje Fashion Festival

Убавите спомени заслужуваат реприза. Со особена чест и задоволство ви најавуваме дека главен партнер и домаќин и на втората сезона на Skopje Fashion Festival повторно е трговскиот центар Skopje City Mall. Овој пат под слоганот „Can you feel the light?“, модната врева ја подигаме со три спектакуларни ревиски вечери во четврток (10.11), петок (11.11) и...

03.11.202207.11.2022