Nike има хит патики за оваа есен “Nike Dunk Low”

 
 
   

Не толку одамна, патиките станаа незаменлив дел од секоја модна гардероба. Обувките кои претходно беа резервирани исклучиво за спортски активности сега се дел од високата мода.

Тие станаа незаменлив дел од речиси секоја облека. Иако претходно беа резервирани за спорт, денес се носат со спортски панталони, фармерки и фустани. 

Секоја сезона носи нов хит модел на патики. Така, претстојната модна сезона ќе ја одбележи моделот на патики Nike Dunk Low.

Доколку сакате да бидете во тек со трендовите, дефинитивно мора да ги вклучите патиките Nike Dunk Low во вашата колекција. Ви ги пренесуваме најубавите модели.


 
 
   
Translate in English»