Нова колекција на Zara инспирирана од шарпи!

 
 
   

Шарпите се хит ова лето …

Се носат на сите начини, како лента за коса, маици и пареа.

Бидејќи  Zara е секогаш во чекор со трендовите, таа одлучи да го следи овој тренд на носење шарпи.

Не само што го почитуваше, туку и му ја посвети целата колекција, која можете да ја погледнете тука.

Zara инспирирана од шарпите одлучи да дизајнира парчиња облека кои се направени од шалови.

Така, во понудата можете да најдете панталони, здолништа, фустани …

Оваа колекција е идеална за летните денови бидејќи е разиграна и воздушна, а доволно свежа и откачена за да ги следи убавините на летото.


 
 
   
Translate in English»