Нови трендови и декорации во JYSK

  •  
  •  
  •  
  •  
  •   

Кои се вашите планови после летото? Дали се одморивте и сте спремни да започнете нов проект? Нашиот нов тренд ќе ви помогне да ги постигнете вашите желби.

И оваа есен во JYSK, поздравуваме три нови стилови за подобрување на вашиот дом: RESET BASIC, MINDFU LGARDEN и INFUSION.

ИНФУЗИЈА 

Ќе ги донесе вашите омилени елементи од природата директно во вашиот дом. Најдете инспирација да ја трансформирате вашата домашна канцеларија во место каде што сакате да трошите време. Задолжително поставете удобна СТРАНА фотелја покрај прозорецот и уживајте во светлината со вашата омилена книга или шолја кафе.

Во овој тренд, нашите специјалисти се обидоа да се приближат што е можно повеќе до природата со помош на користени материјали, текстури и органски форми. Одличен пример за ова се корпите GRIMMUR, изработени од филц и со прекрасни заоблени форми.

Идејата е да се биде сам подалеку од напорното секојдневие. Во постојана потрага по нови сензации, како што е мекиот допир на прекриеното ќебе VALMUE.

Комбинацијата на ткаенини и дрво придонесуваaт за целокупно чувство на смиреност. Одржливиот начин на вадење на суровините ви го гарантира вистинскиот избор во реновирањето на домот. Во овој случај, VANDSTED бирото направено од бамбус и саксијата MIKKI имаат прекрасни заоблени ногарки и се надополнети со маслинесто зелена кујна со VASBY стол.

Овој пат нашите дизајнери играа со овие акценти и може да се видат интересни решенија во скандинавски стил. На пример,саксијата LEONARD која има неутрални бои и лесно се вклопува во просторот.

Опсегот на бои е инспириран од природни елементи – земја, вода и воздух. Доминираат сините и зелените нијанси, а земјените тонови даваат смиреност и рамнотежа. Сета оваа хармонија може да се најде во количката KANSTRUP.


  •  
  •  
  •  
  •  
  •