Новите chunky чизми од Mango се исти како и скапите од Bottega Veneta

 
 
   

Како што веќе пишувавме, chunky чизмите ќе бидат апсолутен хит оваа година кога станува збор за есенските обувки.

Веќе неколку сезони по ред, овој модел на чизми не излегува од мода и се носи со апсолутно секакви комбинации.

По брендот Bottega Veneta, Mango исто така, на пазарот понуди многу слични чизми во својата нова колекција.

Станува збор за убави бели чизми со црни детали до глужд и се многу chunky.


 
 
   
Translate in English»