ORSAY: Одлична летна колекција AboutYou

 
 
   

Облека која ќе им се допадне на младите девојки но и нивните мајки.

Orsay нуди женска облека и додатоци во три области: канцелариска облека, секојдневна и вечерна облека.

Минималистите ги сакаат овие фустани, на сите навистина им требаат барем неколку во осовно бои – едноставен крој, чиста боја, одлично прилега.

Деловен или секојдневен? Со овој фустан не треба да бирате. Модерниот графички принт и силуетата со А-линија создаваат совршен микс за дневен и ноќен изглед.

Помеѓу модерните летните фустани, лежерни блузи, здолништа и свечените костуми, ќе забележите интересни модели.

Впијте ги вибрациите за викендот и набавете ја оваа лежерна кошула во сочна розова боја. Ќе уживате во воздушната ткаенина (мешавина од лен и вискоза) на претстојните топли денови.

Се менуваме за вас! Уникатните женски стилови што ги сакавте низ годините се повторно достапни!

Летната колекција не изостанува воопшто од светските модели на модните писти.


 
 
   
Translate in English»