Oxette – уникатен бренд кој креира накит преку кој ја изразувате вашата посебност

 
 
   

Брендот Oxette го задржува сјајот во секоја нова колекција како главна карактеристика во креациите на секоја сезона.

Oxette ја лансираше новата колекција „Striking Gold“ за лето 2020 година.

Оваа нова колекција зрачи со елеганција и ја истакнува женственоста на секоја жена.

Светли креации со релјефни површини во златни нијанси можат да ја дадат сета обнова која ви треба ова лето.

Shine On! Is the moto!

Импресивните парчиња од колекцијата Byzance со уникатниот филигрански дизајн, се најлесниот начин да го кренете вашиот изглед на повисоко ниво.

BYZANCE ОБЕТКИ

ПРСТЕН BYZANCE МЕТАЛИК ПОЗЛАТЕН ФИЛИГРАН СО ТИРКИЗЕН КАМЕН

BYZANCE ОБЕТКИ

Како магнет ќе го привлечете секој поглед во вашите ноќни прошетки или на жешките летни забави, а воедно можете да ја носите оваа колекција во вашиот секојдневен стил.

BYZANCE БЕЛЕГЗИЈА

Колекција DESERT BLUE

Колекција Gala

It’s summer, it’s sensual, it’s Oxette!

(Повелете во продавницата на Oxette и погледнете ги останатите прекрасни колекции, изборот е голем)


 
 
   
Translate in English»